Tulipanowy zawrót głowy, czyli XIII wystawa w Oranżerii Pałacu w Wilanowie na początek wiosny

To już 13-letnia tradycja: wiosną w Oranżerii Pałacu w Wilanowie organizowana jest wystawa tulipanów. Ten prawdziwie kolorowy początek wiosny w tym roku przypadł w weekend 25 i 26 marca. Odwiedzający zobaczyli prawie 100 różnorodnych odmian tych tulipanów z polskich gospodarstw ogrodniczych. Wystawie towarzyszył kiermasz kwiatowo-cebulowy obok Oranżerii oraz bogaty program wydarzeń, tak stacjonarnych jak i online.

Żółte, czerwone, białe, fioletowe, różowe tulipany pokazane w interesująco zaaranżowanej przestrzeni, w dobranych do danego gatunku wazonach ( mnie zachwyciły szklane wazony typu tuby, w których kwiaty były jak zanurzone) sprawiały na każdym zwiedzającym niesamowite wrażenie.

Do tego zapach hiacyntów delikatnie unoszący się i niezwykłe kompozycje. Nic dziwnego, że wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że bilet pozwalał także na przejście się po budzącym się po zimie parku i podziwianie perfekcyjnie odrestaurowanego Pałacu Wilanowskiego.

Kto miał więcej czasu i chciał poszerzyć swoją wiedzę czy umiejętności mógł skorzystać z wykładów online czy warsztatów, np. budując papierową dioramę pełną wspomnień czy biorąc udział w grze terenowej „W poszukiwaniu zaginionych tulipanów”, przeznaczonej dla całych rodzin.

.

Nie zdążyliście obejrzeć tegorocznej edycji, nie przegapcie następnej!

Więcej informacji i cały program tutaj.

.

.

Tekst i zdjęcia Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *