Rzym: Od 29 kwietnia do 1 maja święto włoskich lodów rzemieślniczych. „Rzym to lody”, pierwsza impreza w całości poświęcona lodom.

ROMA È GELATO to pierwsze duże wydarzenie  w Rzymie otwarte dla publiczności (link tutaj) w całości poświęcone jednemu z najbardziej znanych włoskich produktów na świecie  i jego wielu odmian. I nie tylko, można spróbować pysznych ciast oraz zjeść pizze. Najwięksi mistrzowie lodów z całych Włoch, przyjadą w tych dniach do stolicy.  To wydarzenie będzie miało miejsce w dużej i fascynującej lokalizacji w centrum miasta ( PratiBus w dzielnicy Prati)  gdzie będzie można zupełnie zanurzyć się w degustacjach, ciekawostkach, warsztatach, pokazach gotowania, spotkaniach, kursach mistrzowskich i muzyce . Wspaniała impreza podczas długiego świątecznego weekendu (na długi weekend 1 maja), gdzie lody są niekwestionowanym bohaterem i stają się atrakcją dla całych rodzin i osób które po prostu kochają lody.

Ale to nie wszystko: będzie też na tej imprezie wielu szefów kuchni, mistrzów pizzy i cukierników, którzy na zmianę będą pojawiać się na scenie wydarzenia,  i nie tylko,  będą organizowane kursy mistrzowskie warsztaty i pokazy kulinarne. 

Niekwestionowanym bohaterem tej imprezy są prawdziwie rzemieślnicze lody Made in Italy, ze wszystkimi ich wielkimi aktualnymi trendami. 

Aby śledzić ewolucję lodów we Włoszech i poza nimi: od lodów w połączeniu z pizzą po bardziej „zdrowe” lody dla sportowców, po lody dedykowane naszym czworonożnym przyjaciołom, od lodów dla smakoszy po lody miksologiczne, od lodów w połączeniu z szampanem, przez lody do rumu i cygar.  Naprawdę jest coś dla wszystkich gustów i smaków.

Wydarzenie ROMA È GELATO dedykowane jest wszystkim miłośnikom lodów. Trzy dni, podczas których operatorzy sektora spotkają się i zaprezentują się publiczności w wielkim stylu.

Nie można również przegapić imprez rozrywkowych , takich jak „Pizza + Gelato… i Bolle” (zaplanowane na 29 i 30 kwietnia), z pokazami cookingu na cztery ręce mistrzów pizzy i lodziarzy, którzy stworzą przepisy na pizzę w połączeniu z lody i szampan: Pied Daniele Seu (Seu Pizza Illuminati) razem z Paolo Brunelli, Alessio Mattaccini (Spiazzo) razem ze Stefano Ferrara), Alessio Muscas (San Martino Pizza i Bolle), Mauro Pedone (San Biagio Pizza i Bolle) razem z Dario Rossi.

A potem znowu „Gelato and Workout” (29 i 30 kwietnia + 1 maja) z trenerką personalną Moniką Rainaldi i lodami białkowymi Stefano Ferrary; oraz „Sigaro + Gelato Cioccolato e Rum” (na scenie 1 maja o godz. 15.00), z lodami o smaku rumu i czekolady autorstwa Eugenio Morrone w połączeniu z wyborem rumu i cygar, których kuratorem jest Massimiliano Cinque (Elvis Wine Bar). Link do wydarzenia tutaj.

Program uzupełniają: wydarzenia muzyczne – muzyka na żywo w wykonaniu krajowych piosenkarzy i kompozytorów z barami każdego wieczoru.

Życzymy dobrej degustacji i zabawy.

Tekst: Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *