Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa!

Młodzi piłkarze z Sarnowa wywalczyli w tym roku złoty medal zakończonych właśnie XIV Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Zaskoczeniem turnieju było odpadnięcie Sternika Szczecin już w 1/8 finału. Tryumfatora z ubiegłego roku wyeliminowała wynikiem 2:1, w zaciętym pojedynku drużyna Horyzontu Kołaczkowo, wicemistrzów z ubiegłej edycji.

Ponad 360 zawodników z 35 placówek opiekuńczych z całej Polski rozegrało w sobotę 29 kwietnia na stadionie OSiR Bemowo XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po bardzo wyrównanych, emocjonujących zmaganiach i finałach obfitujących w zaskoczenia wyłoniono zwycięzców turnieju:

• XIV Mistrzostwa Polski:
Mistrz Polski 2023: Sarnów
Wicemistrz Polski 2023: Drużyna Marzeń Jelenia Góra
II Wicemistrz Polski 2023: Debiutanci Łódź

Rok temu zajęliśmy czwarte miejsce i już wtedy byłem z nich dumny, ale gdyby wczoraj ktoś mi powiedział, że dziś zdobędziemy złoto, pogratulowałbym mu poczucia humoru. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy udało nam się jednak faktycznie sięgnąć po najwyższy tytuł. Sarnów Mistrzem Polski! I to w jakim stylu! W czasie całego turnieju straciliśmy tylko jedną bramkę! – powiedział Tomasz Hałat, trener drużyny CAPOW im. Dominika Savio w Sarnowie – Piłka to wspaniały sport. Jednoczy, daje sens i skłania do pracy nad sobą. Takie wydarzenia jak Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają.

– Jak zwykle, niesamowita jest atmosfera tych Mistrzostw. Bardzo się już i dzieci i my także stęskniliśmy za dobrym turniejem. – podkreślił Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju. – Pierwsze co się rzuciło w oczy w tym roku to poziom tegorocznego turnieju. Był bardzo wysoki. Wręcz zaskakująco wysoki i do tego wyrównany, a motywacja zawodników godna podziwu. Mało było jednostronnych meczów, co dowodzi, że wszystkie drużyny doskonale wykorzystały ten czas. Nie da się też przemilczeć faktu, że na naszych oczach nastąpiła zmiana warty. Z drużyn, które zwykły dotychczas tryumfować, w ścisłych finałach znalazł się tylko Horyzont Kołaczkowo. Chyba wszyscy zrozumieli, że po kilkuletniej przerwie ruszyły rozgrywki międzynarodowe – dopiero co rozegraliśmy turniej w Chorwacji, niebawem kolejne – i dobry występ na Mistrzostwach Polski może zaowocować powołaniem do kadry.

Zdjęcia nadesłane przez Pana Mateusza Najmuła z FleishmanHillard.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *