Nie ma końca katastrofa powodziowa we Włoszech

Na terenach już zniszczonych przez powodzie nadal panuje zła pogoda. Nadal powracają nieustąjace deszcze z krótkimi przerwami.

.

.

Od 15 maja Emilia Romaniaa boryka sie z powracającymi falami złej pogody, a co za tym idzie powodziami i niebezpiecznymi osuwiskami terenów. Panuje ogólny chaos spowodowany przerwaniem dużej ilości dróg.

.

Foto Magdalena Wilgat -Szecówka

.

.

Kontynuowane są działania pomocy ludziom dotkniętym katastrofą.

.

San Lazzaro di Savena, foto Aneta Malinowska

.

San Lazzaro di Savena, foto Aneta Malinowska

Bilans z nocy 18 maja :

W regionie zostało zalanych 42 gmin, wylało 23 rzek i cieków wodnych, 13 przekroczyło poziom alarmowy, zanotowano ponad 280 osuwisk, ponad 34 tys. domów zostało odciętych od elektryczności.

.

.

Główne sytuacje krytyczne odnotowano na terenach prowincji Bolonii, Rawenny i Forlì-Cesena gdzie koncentruje się większość powodzi.

.

Lugo di Ravenna, foto Magdalena Wilgat Szecówka

Około 4 tys. jednostek operacyjnych służb krajowych, w tym straży pożarnej, straży przybrzeżnej, policji, sił zbrojnych i ochotników zaangażowanych jest w pomocy poszkodowanej ludności.

.

.

.

W większości w operacjach ratunkowych wykorzystuje się helikoptery należące do sił zbrojnych, policji i straży pożarnej. Od 16 maja przeprowadzono ponad 200 interwencji ratując tym samym ponad 600 osób.

.

Polska dwuletnia dziewczynka z Faenzy pomaga swoim rodzicom w wyrzucaniu błota

Obecnie ponad 10 .000 osób zostało ewakuowanych i znalazło niezależne schronienie u krewnych i przyjaciół lub w obiektach komunalnych udostępnionych w okolicy. Liczba ofiar potwierdzonych przez prefektury wzrosła do 13.

.

.

Kontynuowane są prace nad przywróceniem podstawowych usług i sieci drogowej, począwszy od autostrad i odcinków kolejowych dotkniętych powodzią, podczas gdy miejska i prowincjonalna sieć drogowa pozostaje poważnie zagrożona, ponad 200 dróg jest zamkniętych dla ruchu.

.

.

Również 19 maja, władze regionu Emilia-Romania potwierdziły czerwony alert w szczególności w Bolonii i okolicy oraz pomarańczowy alert w Modenie i Ferrarze.

Na stronie allertameteo można obserwować aktualny stan zagrożenia nad regionem, link TUTAJ.

Niestety wielu turystów utknęło z powodu braku komunikacji miejskiej. Niestety poważne uszkodzenia dotyczą wszystkich dróg kolejowych, jezdnych i dróg publicznych.

Korespondencja Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *