Festa del Bio i włoskie produkty ekologiczne w Akwarium Rzymskim 27 maja w Rzymie

Dzisiaj w Rzymie 27 maja w Akwarium Rzymskim, na Piazza Manfredo Fanti 47, kilka metrów od dworca Termini odbędzie się Festa del Bio – wydarzenie referencyjne dla włoskich produktów ekologicznych Made in Italy. Jest to wydarzenie, które pozwala poznać nam dobre strony produktów ekologicznych, skosztować ich przy czym sprawdzić i ocenić doskonałość włoskiego BIO. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, dorosłych i dzieci. Celem inicjatywy jest przekazanie wartości ekologicznych i skłonienie ludzi do refleksji nad decydującą rolą zdrowej i prawidłowej diety. Wydarzenie organizowane jest przez FederBio przy udziale Legambiente, Slow Food Italy, Lipu, WWF Italia.


Od zwalczania suszy i skutków zmian klimatu po ochronę różnorodności biologicznej; od dbałości o dobrostan zwierząt w gospodarstwach ekologicznych po znaczenie rolnictwa ekologicznego dla ochrony owadów zapylających i siedlisk przyrodniczych. Tegoroczna edycja Festa del BIO w Rzymie zapowiada się szczególnie bogata w treści i możliwości dogłębnej analizy, która ma ogromne znaczenie dla wytyczenia zrównoważonej drogi dla przyszłości środowiska i społeczności.

Wydarzenie zorganizowane przez FederBio przy udziale wielu stowarzyszeń, przede wszystkim Anabio-Cia, będzie przeplatane spostrzeżeniami na bardzo aktualne tematy z ekspertami, instytucjami, dziennikarzami oraz momentami show-cookingu z degustacjami, konkursami i rozrywką. Dzięki pokazom gotowania i wyzwaniami gastronomicznymi między studentami lokalnych instytutów hotelarskich oraz degustacjami produktów, festiwal Bio potwierdza się jako cenne spotkanie w celu zbadania głównych zagadnień dotyczących świata organicznego i pozytywnych skutków tej formy, podkreślając znaczenie rolnictwa o obiegu zamkniętym, które zmniejsza ilość odpadów i poprawia zdrowie gleby i ekosystemu co jednocześnie skłania nas do refleksji nad podstawową rolą zdrowego odżywiania.

Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *