Wielki bal historyczny w Bolonii

Bal został zorganizowany przez Związek Tańca Historycznego z Bolonii 8cento APS przy współpracy z muzeum ,,Museo civico del Risorgimento,,. To już 27 edycja tego niesamowitego wydarzenia. Jak co roku, tak od wielu lat, bal przypomina zjednoczenie Włoch (,,Gran ballo dell’Unità d’Italia ,,).

.

27 maja o godzinie 18.00 odbył się „Wielki Bal Zjednoczenia Włoch 2023”. Historyczna parada rozpoczęła się od placu Baraccano następnie ruszyła w strone Piazza Carducci gdzie odbył się bal .

Gran Ballo dell’Unità d’Italia (Wielki Bal Jedności Włoch) łączy w sobie historyczne rekonstukcje wydarzeń przybliżając historię Bolonii. Wzięło w nim udział ponad stu tancerzy ubranych w dziewiętnastowieczne kostiumy.

.

.

Tancerze to wolontariusze, którzy pobierają darmowe lekcje i biorą udział w różnych wydarzeniach pokazów tańca XIX w.

Tym razem rekonstrukcja wydarzeń nawiązywała do dnia 2 maja 1860 roku z okazji wizyty króla Wiktora Emanuela II w Bolonii. Z okazji Dnia Zjednoczenia Włoch oprócz walca, Polki i Mazurka zostały przedstawione unikalne tańce włoskie napisane i skomponowane przez bolońskiego maestro Luigiego Giovettiego, dedykując każdy z sześciu tańców jednemu z miast: Neapolowi, Turynowi, Florencji, Rzymowi, Mediolanowi i Wenecji.

.

.

Reżyseria i choreografia jest zasługą Alessii Branchi, która jest zarówno dyrektorem artystycznym związku 8cento APS.

.

AlessiaBranchi oraz dyrektor muzeum Ottello
.Sangiorgi

Rekonstrukcja muzyki i tańców jest wynikiem prac przeprowadzonych przez Maestri Italiani di Danza dell’Ottocento (MID800).

.

.

Korespondencja i fotografie Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *