Jak mądrze inwestować i oszczędzać żyjąc we Włoszech ? Zapraszamy na spotkanie online z ekspertem z Alleanza Assicurazioni

Polaków na Półwyspie Apenińskim jest obecnie około 100 tyś. Dziś, przy dobrej integracji, osiągnięciu pewnej stabilności rodzinnej i zawodowej, kwestie, które martwią często związane są z finansami i ewentualnym oszczędzaniem czy inwestowaniem. Coraz wyższe koszty życia, bardziej niepewna praca z mniejszymi prawami, niepewna i bardziej odległa emerytura, przyszłość dzieci, zdrowie i kredyty hipoteczne to problemy, które martwią włoskie rodziny, ale jeszcze bardziej te imigrantów ze słabą siecią wsparcia społecznego złożoną z bliskich krewnych, na których mogą liczyć.

W tym przypadku omówienie stabilności finansowej i ekonomicznej z profesjonalistą w tej dziedzinie jest wyjątkowo ważne. Co może być naszą formą inwestycji i pozwoli chronić nie tylko siebie, ale także naszych bliskich przed nieoczekiwanymi zdarzeniami życiowymi, zarówno fizycznymi, jak i finansowymi? W jaki sposób zagospodarować nasze oszczędności? Co możemy zrobić, aby zabezpieczyć siebie i naszą rodzinę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń? Oszczędzanie na przyszłość oznacza również przygotowanie się na starość, kiedy nie będziemy już pracować i przejdziemy na emeryturę. Jednocześnie pozwala nam zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo dalszego dobrego życia, na przykład poprzez zapewnienie wystarczających środków na ukończenie studiów.

.

.

Chcąc odpowiedzieć na te i inne pytania, nasza redakcja organizuje Facebook Live – 14 listopada godz. 18.30 Ewa Trzcińska, dziennikarka naszego portalu rozmawiać będzie z Marcinem Szymankiem, konsultantem Alleanza Assicurazioni.

Polacy we Wloszech | Facebook

Jeśli chcielibyście zadać pytanie i usłyszeć na nie odpowiedź w trakcie trwania rozmowy, piszcie w komentarzach pod tekstem lub mailowo na [email protected]

Serdecznie zapraszamy!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *