Sobota Paszportowa w konsulacie w Rzymie – 15 marca 2025 r.

W sobotę, 15 marca br., w Wydziale Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Rzymie odbędzie się dodatkowy dyżur paszportowy. To pierwsza tzw. sobota paszportowa. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z możliwości załatwienia sprawy w weekend.

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich obywateli, Konsul RP w Rzymie zaprasza do zapisów na dodatkowy dyżur paszportowy, który odbędzie się w sobotę 15 marca 2025 r. Tego dnia możliwe będzie złożenie wniosku o wydanie polskiego paszportu po uprzednim zapisaniu się w systemie e-konsulat: https://secure.e-konsulat.gov.pl/.   

Jednocześnie, w celu usprawnienia organizacji pracy urzędników paszportowych, a tym samym umożliwienia obsługi jak największej liczby interesantów, prosimy o:

Wysokość opłat paszportowych można sprawdzić w zakładce „Opłaty konsularne”. Preferowaną formą płatności jest karta płatnicza.

Szczegółowe zapoznanie się z informacjami na naszej stronie internetowej i prawidłowe przygotowanie się do wizyty paszportowej (potrzebne dokumenty – np. polskie akty stanu cywilnego, prawidłowe zdjęcie paszportowe)
 

Punktualne przybycie na spotkania paszportowe i dostosowanie się do poleceń obsługi.
 

PAMIĘTAJ! Jeśli aplikujesz o paszport dla dziecka, koniecznie zapoznaj się z informacjami dot. wyrażania zgody przez rodziców / opiekunów prawnych na wydanie dokumentów paszportowych osobom małoletnim.
 

PAMIĘTAJ! Jeśli aplikujesz o pierwszy paszport dla dziecka, musisz przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez dowolny urząd stanu cywilnego w Polsce (informacja o transkrypcji aktu urodzenia na stronie). Nie ma możliwości złożenia wniosku paszportowego na podstawie zagranicznych aktów stanu cywilnego.
 

Źródło: Gov.pl




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *