W niedzielę, 28 czerwca, w wigilię uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz liturgii wręczenia paliuszy nowym metropolitom przez Ojca Świętego Leona XIV, w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji nowych arcybiskupów metropolitów.
Program wydarzenia
Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą świętą pod przewodnictwem ks. kard. Konrada Krajewskiego, Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego. Homilię wygłosi ks. kard. Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Protektor Kościoła i Hospicjum św. Stanisława BM w Rzymie. Następnie, w godz. 19.00–20.00, adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi ks. abp Andrzej Przybylski, Arcybiskup Metropolita Katowicki. Wydarzenie odbędzie się w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy Via delle Botteghe Oscure 15 w Rzymie. Księża, którzy pragną koncelebrować Mszę świętą, proszeni są o zabranie ze sobą białej alby, zielonej stuły oraz celebretu.
.

.
Zaproszenie dla wiernych, pielgrzymów i Polonii
Po zakończeniu nabożeństwa organizator zaprasza uczestników na poczęstunek na dziedzińcu kościoła, jednocześnie zachęcając wiernych, pielgrzymów oraz Polonię do modlitwy w intencji nowych metropolitów i ich posługi pasterskiej.
Paliusze dla nowych metropolitów
Paliusze zostaną pobłogosławione i nałożone przez Ojca Świętego Leona XIV podczas liturgii sprawowanej w poniedziałek, 29 czerwca w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Wśród nowych metropolitów, którzy otrzymają ten znak jedności z Następcą św. Piotra i pasterskiej troski o powierzony Kościół, znajdą się trzej hierarchowie z Polski: kard. Konrad Krajewski, kard. Grzegorz Ryś oraz abp Andrzej Przybylski.




















