Zapraszamy do udziału w akcji „Postaw swój wieżowiec”

Postaw swój wieżowiec, to nic nie kosztuje!

 

Szalony pomysł z Polski: jest już 50 wesołych wieżowców na całym świecie.

Model tego „wieżowca” każdy może ściągnąć z internetu, wydrukować, skleić, a potem pójść z nim na spacer i zrobić mu zdjęcia w miejscu publicznym, na przykład obok znanego budynku miasta. Albo zabrać go ze sobą na wakacje i w oryginalnych miejscach zrobić mu kilka zdjęć, a następnie wysłać je e-mailem. To wystarczy, aby wkrótce stać się członkiem najweselszej organizacji świata – Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) i otrzymać pocztą legitymację członkowską. Składka członkowska wynosi tylko trzy uśmiechy dziennie!

rys Sadurski (1)

Tak zrobiło już wiele osób, mieszkających w Polsce, Wielkiej Brytanii i innych krajach świata, więc „wieżowców” jest już 50 i z każdym tygodniem ich przybywa. Zdziwicie się, te oryginalne „wieżowce” to nie jest zabawa dzieciaków czy nastolatków. Wręcz przeciwnie – kartonowe wieżowce PDH stawiają i fotografują osoby dorosłe i poważne, którym pomysł wydał się zabawny, jakże inny od codziennego, często szarego i statecznego życia.

 rys Sadurski (2)

Pierwszy „wieżowiec”

Pierwszy funny skyscraper stanął w Nowym Jorku, w październiku 2012 roku. Szczepan Sadurski – polski satyryk, karykaturzysta i szef Partii Dobrego Humoru, wraz z grupką przyjaciół, postawił pod słynnym wieżowicem Chrysler Building pudełko po paście do zębów, przypominające wysoki wieżowiec. Tak „powstał najmniejszy wieżowiec Manhattanu”. Wkrótce podobne „wieżowce” zaczęły stawać w kolejnych miejscach świata – tym bardziej, że Sadurski wstawił do internetu gotowy szablon do sklejenia, łatwy do samodzielnego wykonania oraz zadbał o angielskojęzyczną stronę www.

Rzym Włochy-Colosseum

– „Wieżowiec” już stał się sybolem wesołej partii i mam nadzieję, że za jakiś czas stanie się także globalnym symbolem uśmiechu – mówi Sadurski. – Bo wszyscy lubimy się śmiać, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, płci czy religii. I wszyscy wiemy, że śmiech to zdrowie.

Nowy Jork - Metropolitain-opera

Włącz się do zabawy

Wesoły wieżowiec co kilka dni trafia w kolejne miejsce świata, co na bieżąco odnotowuje internetowy serwis partyjny. Polacywewloszech.com postanowiło włączyć się do zabawy i zachęcić wszystkich do stawiania takich „wieżowców”. We Włoszech jest już „najmniejszy wieżowiec w Rzymie”, teraz pora na kolejne miasta Italii. I nie tylko Italii! Więcej informacji na:

https://www.sadurski.com/Partia%20DH/wiezowce-partia-dobrego-humoru.htm

Newcastle-Anglia-Tyne Bridge

PDH – co to takiego

Partia Dobrego Humoru powstaża w 2001 roku w Polsce. Nie jest nigdzie zarejestrowana, w dodatku tworzą ją ludzie, którzy polityki za bardzo nie lubią.

Agra India-Taj Mahal

Obecnie legitymacje ma ponad 3 tysiące osób, mieszkających na wszystkich kontynentach świata. W Polsce takie legitymacje mają znani satyrycy, aktorzy i dziennikarze, dla których uśmiech i poczucie humoru są w życiu ważne. Partia ma swoich przedstawicieli (ambasadorów) w różnych krajach świata, wręcza zaszczytne Certyfikaty Dobrego Humoru, organizuje wystawy rysunku satyrycznego i w przewrotny, satyryczny sposób komentuje aktualne wydarzenia.

Sydney Australia

 

Warszawa-Pałac Kultury

 

Warszawa-Stadion Narodowy

 

Bobolice Polska-zamek

 

Lublin Polska-zamek

 

Yerevan Armenia parlament
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *