Rodzinny Bal Karnawałowy w Mediolanie

Przedstawiamy relacje pani Moniki Bodys-Aloisio z balu karnawalowego w Mediolanie:

Relacja z Rodzinnego Balu Karnawałowego w Mediolanie

 

Karnawał to wyjątkowy czas, nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Mogli się o tym przekonać ci wszyscy, którzy wzięli udział w Rodzinnym Balu Karnawałowym, który odbył się 23 lutego br. Księżniczki, wróżki, wiedźmy, rycerze, krasnoludki i inne postaci z bajek i baśni dosłownie zawładnęły lokalem Altro Mondo na rogu ulic Bezzecca i Cadore w Mediolanie. Przy dźwiękach znanych i lubianych polskich przebojów dzieci bawiły się wybornie. Na twarzach naszych milusińskich malował się uśmiech, który nie znikał mimo zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i żywiołowo. Dzieci z ochotą uczestniczyły w przygotowanych dla nich konkursach: wybór Króla i Królowej Balu czy wybór Najlepszego Tancerza i Tancerki. Nie zabrakło też innych atrakcji i niespodzianek – defilada uczestników balu, wyścigi rodzin, bajkowe zagadki czy taniec z balonami. Zwycięzcy konkursów zostali obdarowani bardzo atrakcyjnymi nagrodami, o które zadbali nasi sponsorzy:

 

1.      Szkoła językowa  The Language Exchange w Mediolanie, która ufundowała 4 bilety na spektakl Mała Syrenka w  Teatro Nuovo w Mediolanie – https://www.thelangex.org/.

 

2.   Ludoteca Fantacity w Mediolanie, która ufundowała 5 całodniowych biletów wstępu – https://www.fantacity.it/.

 

3. Sklep internetowy Ziaroitalia z polskimi artykułami spożywczymi,  który ufundował polskie książki, płyty CD oraz słodkie niespodzianki – https://www.ziaroitalia.shoper.pl/.

Rodzinny Bal Karnawałowy na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieici i ich rodziców. Przenieśmy się tam naszymi myślami, by raz jeszcze poczuć tę wyjątkową atmosferę. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

 

bal_karnawalowy_mediolan_polacy_we_wloszech

bal_karnawalowy_mediolan_polacy_we_wloszech

bal_karnawalowy_mediolan_polacy_we_wloszech

bal_karnawalowy_mediolan_polacy_we_wloszech

polski_karnawal_w_mediolanie_polacy_we_wloszech

polacy_na_karnawale_w_mediolanie_polacy_we_wloszech

dzieci_i_karnawal_w_mediolanie_polacy_we_wloszech

Zdjecia pochodza z archiwum pani Moniki Bodys-Aloisio. Serdecznie dziekujemy za ich udostepnienie.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *