Młodzi sportowcy i Mistrzostwa Świata w Lecco

Do naszej Redakcji napisal pan Michał Dul,  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate i trener reprezentacji Polski dywizji Women do lat 19:
Piszę do Was w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate oraz w imieniu ponad czterdziestu nastoletnich sportowców, którzy marzą o wyjeździe na Mistrzostwa Świata do Włoch (Lecco, 20-26 lipca 2014).
Ultimate to wyjątkowa, zespołowa gra sportowa, w której wykorzystujemy latający dysk popularnie zwany frisbee. Dyscyplina, w której rozbudowana formuła Fair Play to klucz do uśmiechu i świetnej zabawy. Zdrowa rywalizacja, szacunek, panowanie nad emocjami i otwartość na świat to wszystko będzie można zobaczyć w Lecco.
Zdjęcie z pierwszego zgrupowania młodzieży w Więckowicach gmina Dopiewo woj. Wielkopolskie (15-16 marca 2014)

Zdjęcie z pierwszego zgrupowania młodzieży w Więckowicach gmina Dopiewo woj. Wielkopolskie (15-16 marca 2014)

W Polsce Ultimate to prawie 50 drużyn, czyli prawie 1000 zawodników. Nasze drużyny regularnie występują na arenie międzynarodowej, a reprezentacja kraju na turniejach mistrzowskich. Jednakże dopiero od niedawna w naszym kraju powstały pierwsze drużyny juniorskie i póki co brakuje nam możliwości rywalizacji. Kiedy zaangażowane w sprawy młodzieżowego ultimate osoby postanowiły zorganizować obóz sportowy dla młodych zawodników, okazało się że blisko osiemdziesiąt juniorów pojawiło się w małej miejscowości, żeby w dwa dni pokazać jak bardzo chcą dostać się do reprezentacji Polski. Ustaliliśmy terminy następnych zgrupowań i zaplanowaliśmy treningi. Jednocześnie rozpoczęliśmy organizować sam wyjazd.
Pragniemy, aby na mistrzostwa pojechali zawodnicy i zawodniczki, którzy na to zasługują a nie tylko Ci, których na to stać. Opłaty turniejowe są stosunkowo wysokie, a koszty oferowanych posiłków i noclegów oraz transportu mogły by uniemożliwić nam wysłać reprezentację na turniej. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.
1.) Nocleg: potrzebujemy bardzo niewiele ale najważniejsze aby było niedrogo. Jeśli Polacy we Włoszech byliby w stanie pomóc nam znaleźć szkołę, przedszkole, salę gimnastyczną itp. gdzie zawodnicy mogliby rozłożyć sobie śpiwór, znacznie poprawiło by to naszą sytuację. Jeśli nie byłoby takiej możliwości w samym Lecco – będziemy mogli dojeżdżać na mecze z pobliskich miejscowości (Milano znajduje się w odległości ponad 50km, co jest także dobrą opcją na dojazdy na miejsce turnieju).
2.) Żywienie: planujemy jedzenie organizować we własnym zakresie, aby nie płacić za usługę przygotowania i podania posiłków. Część produktów (długotrwałych i bezpiecznych) planujemy zabrać z Polski, jednak potrzebujemy miejsca gdzie moglibyśmy je przyrządzać, a także miejsca gdzie niedrogo będziemy mogli na miejscu dokupić produkty.
3.) Transport i opłaty turniejowe: tutaj w dużej mierze musimy liczyć na wsparcie osób, firm i instytucji. Jeśli znajdą się osoby mogące wesprzeć wyjazd młodzieży finansowo, spełnią się marzenia o wspaniałych mistrzostwach dla wielu graczy.
Bardzo prosimy o pomoc, każdą pomoc.
Redakcja prosi o bezposredni kontakt emailowy z panem Michałem Dula:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *