Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych

Relacje z zajec edukacyjnych dla dzieci w Mediolanie przeslala pani Monika Bodys – Aloisio, za co serdecznie dziekujemy:

W dniu 22 marca 2014r. w lokalu CRAL Altro Mondo w Mediolanie. odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne dla najmłodszych pod hasłem: KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY. I trzeba tu uczciwie przyznać, że zawrót głowy był tu nie mały. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przezabawne kukiełki do swoich ulubionych bajek i baśni.

rodzice_i_dzieci_polacy_we_Wloszech

mama_i_Dziecko_polacy_we_wloszech

Maluchy ambitnie sięgały do klasyki literatury dziecięcej. Była urocza kukiełka Roszpunki z pięknym blond warkoczem, Pipi Langstrumpf z zawadiackim uśmiechem i dla odmiany rudymi warkoczami, czy też uwspółcześniona wersja Pocahontas z fantazyjnym piórem w blond włosach. Nie zabrakło też bohatera z magicznej Krainy Teletubisi – przesympatycznego Tinky Winky. Dzieci z dużym przejęciem opowiadały o wykonanych przez siebie kukiełkach.

dziecko_i_mama_polacy_we_Wloszech

W końcu przyszedł czas na mini przedstawienie z wykorzystaniem kukiełek. Zadanie było niezwykle ambitne. Przedstawić historię Jasia i Małgosi, którzy wpadli w sidła złej i brzydkiej Baby Jagi, to nie lada sztuka. Jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców przedstawienie wypadło znakomicie. Mama Leonardo – Diana wcieliła się w rolę Małgosi, Jasiem był tato Zosi – Alessandro, któremu język polski niestraszny, a okropną Babą Jagą była przesympatyczna mama Michasi i Marka – Agata. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie, a na koniec wysłuchały piosenki, którą zaśpiewała sama Baba Jaga.

przedstawienie_kukielkowe_polacy_we_wloszech

kukielki_polacy_we_wloszech

Można śmiało stwierdzić, że marcowe zajęcia edukacyjne, dając ogromną frajdę i radość, przybliżyły naszym najmłodszym świat teatru kukiełkowego i na pewno zainspirowały dzieci i ich rodziców do podobnych zabaw w domowym zaciszu.

                                                           Monika Bodys-Aloisio

Zdjecia pochodza z archwium pani Anny Wroblewskiej. Serdecznie dziekujemy za ich udostepnienie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *