Prezentacja raportu „Polak potrafi” w Rzymie

29 października o godz. 10:00 w siedzibie Istituto Luigi Sturzo w Rzymie odbedzie sie prezentacja raportu „Polak potrafi! – 25 lat przemian demokratycznych, 15 lat w NATO, 10 lat w UE. Tak to się robi.”

zaproszenie_yes_we_could_polacy_we_wloszech

Współorganizatorem prezentacji jest Centro Studi Economia Reale.

Na raport składają się artykuły znanych polskich i zagranicznych dziennikarzy, publicystów i ekspertów, którzy prezentują i analizują sukcesy polskiego społeczeństwa i polskiej dyplomacji w dziedzinach takich jak kultura, nauka, rozwój demokracji czy dyplomacja.

W dyskusji udział wezmą:

Mario Baldassarri, Prezes, Centro Studi Economia Reale

Wiceminister Gospodarki i Finansów w latach 2001-2006. Profesor Ekonomii na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z budżetem państwa, polityką monetarną i przemysłową oraz strukturą rynku pracy i zatrudnieniem. Był doradcą gospodarczym wielu firm i instytucji.

Michele Bagella, Profesor Ekonomii Monetarnej, Uniwersytet “Tor Vergata”

W latach 1991-2007 był dyrektorem Katedry Ekonomii i Instytucji, a w latach 2007-2011 dziekanem Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie „Tor Vergata”. Koordynował studia magisterskie w zakresie ekonomii europejskiej, finansów i instytucji. Doradzał włoskiemu Ministerstwu Edukacji, Ministerstwu Gospodarki i Finansów, bankom oraz instytucjom prywatnym i państwowym. Autor licznych publikacji.

Paolo Morawski, Sekretarz Generalny PRIX Italia, RAI

Dziennikarz włoskiego publicznego radia i telewizji RAI. Ważna postać polskiej emigracji, historyk i publicysta. Od lat tłumaczy Polakom Włochy, a Włochom Polskę. Otrzymał odznakę honorową Bene Merito za działalność wzmacniającą pozycje Polski na arenie międzynarodowej. Wraz z Andrea Morawskim napisał książkę „Polonia mon amour”.

Spotkanie poprowadzi: Maria Serena Natale z Corriere della Sera.

Zapraszamy do lektury wchodzącego w skład raportu artykułu Prof. Mario Baldassarriego: Polish Economic Transformation after ‘89: a Model for the Region

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o rejestrację do 27 października pod adresem mailowym: [email protected].

 

Zrodlo informacji: Forum Ekonomiczne

Serdecznie dziekujemy pani Karolinie Iskierskiej za przeslanie informacji o wyzej wymienionym wydarzeniu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *