Polska na BOOKCITY MILANO

Polska na BOOKCITY Milano: 25.rocznica upadku Muru Berlińskiego i przemian demokratycznych w Europie Środkowo -Wschodniej.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone 25. rocznicy upadku komunizmu i przemian demokratycznych w Polsce i w Europie Środkowo –Wschodniej. O roli literatury drugiego obiegu w procesie transformacji w Polsce będzie mówiła Barbara Toruńczyk, polska publicystka, eseistka, historyk literatury, wydawca, działaczka opozycji demokratycznej w okresie PRL, redaktor naczelny kwartalnika Zeszyty Literackie.

W sobotę 15 listopada o godz. 12.30, w Sali Viscontea na Zamku Sforzów w Mediolanie, w ramach trzeciej edycji BOOKCITY Milano – czyli Festiwal Książki i Czytelnictwa w Mediolanie (15-17 listopada) – odbędzie się spotkanie z pisarzami, dziennikarzami, działaczami opozycji w czasach komunizmu, z Polski, Czech i Rumunii. Wezmą udział: Barbara Toruńczyk (Prezes Fundacji Zeszyty Literackie), Marcin Machovec (historyk i wydawca czeski), Bujor Nedelcovici (rumuński pisarz i działacz opozycji) oraz Francesco M. Cataluccio (pisarz, eseista, znawca polskiej historii i kultury) i Maria Serena Natale dziennikarka z Corriere della Sera.

Spotkanie organizuje Centro Ceco przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie, Istituto Romeno di Cultura e Ricerca Umanistica w Wenecji, pod patronatem Komisji Europejskiej i przy wsparciu Gariwo Foresta dei Giusti.

Wstęp wolny do wyczerpania miejsc

Info:
Centro Ceco (via G. B. Morgagni 20, Milano),

tel. 02 29411242,

[email protected]

https://www.bookcitymilano.it

mur_berlinski_polacy_we_wloszech

Zrodlo: Konsulat Generalny RP w Mediolanie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *