Profesor Faliński upamiętniony w parku naturalistycznym Foresta Umbra

8 listopada br. w  Parku Naturalistycznym Foresta Umbra (zwanego zielonymi płucami Gargano) odbyła się ceremonia upamiętnieniająca profesora Janusza Bogdana Falińskiego (1934-2014), wybitnego polskiego geobotanika, ekologa, kierownika Białowieskiej Stacji Geobotanicznej UW i przewodniczącego Rady Białowieskiego Parku Narodowego, oraz wykładowcy botaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

W hołdzie profesora postawiono tu kamienny pomnik upamiętniający jego zaangażowanie w badania na terenie Foresta Umbra, jednego z najpiękniejszych lasów w Europie. Profesor Feliński uczestniczył tu w zespołowych badaniach geobotanicznych, a  jego pasja i przywiązanie do niezwykłej przyrody parku były przykładem dla wszystkich naukowców.

Profesor Feliński był od dawna bardzo wysoko ceniony we Włoszech., jednym z promotorów inicjatywy upamiętniającej profesora był  Uniwersytet Camerino, który zresztą w 1995r. nadał mu tytuł doktora honoris causa.

Do projektu dołączyły się także inne włoskie instytucje, min. Accademia Italiana di Scienze Forestali, Società Botanica Italiana i Corpo forestale dello Stato.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6