Rzym: Polskie przysmaki w międzynarodowym projekcie „Kulinarne mosty przez Europę”

W dniach od 26 do  30 listopada br. w Rzymie  odbywa się już czwarta edycja międzynarodowego projektu „Culinary Bridges Across  Europe” – Kulinarne mosty przez Europę , w którym biorą udział przedstawiciele Włoch, Niemiec, Polski, Grecji i Cypru.

Przypomnijmy, że jedna z poprzednich edycji projektu odbyła się w Polsce, w Augustowie.

Spotkanie ma na celu promocję turystyki eno-gastronomicznej poprzez eksport tradycji kulinarnych poszczególnych regionów Europy, wymianę doświadczeń, wzajemne wspieranie się partnerów i stowarzyszeń lokalnych w tym sektorze.

Podczas seminarium w Rzymie nieodzownym punktem programu są degustacje typowych przysmaków regionalnych. Polska delegacja zaprezentuje jak zwykle tradycyjne dania: barszcz, chłodnik, flaczki, jajecznica, makowiec, pierogi, sałatka warzywna sernik, zupa szczawiowa, żur.

Na spotkaniu organizatorzy zaprezentują także nowy e-book, który zawiera dokładne przepisy dań przygotowanych na tę okazję. E-book będzie dostępny gratis we wszystkich językach partnerskich, a więc także po polsku. Więcej informacji na stronie: https://www.culinary-eu.org/

 

Culinary_bridges_across_Europe

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *