Powiedzieli o Włoszech: Katarzyna Żak

Włochy to dla mnie kwintesencja dobrego smaku i 
wyrafinowanego gustu! Włoski styl i proporcje 
w sztuce są do dziś kanonem piękna!
Dlatego każdą wolną chwilę spędzam w Rzymie 
lub Toskanii, a ciągle głodna Włoch ostatnie 
wakacje spędziłam w Umbrii.Uwielbiam ten smak 
i temperament! Włochy to też dla mnie Ciriana, 
włoska marka, której jestem ambasadorką!
katarzyna_zak_zdjecie

Katarzyna Żak – Polska aktorka teatralna i telewizyjna urodzona w 1963 roku w Toruniu. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu, gdzie przez 5 lat śpiewała w szkolnym chórze pod dyrekcją Kazimierza Jaworskiego.

Absolwentka V LO w Toruniu. W latach 1982-1986 studiowała w PWST we Wrocławiu. Od 1986 roku związana z wrocławskim Teatrem Współczesnym, gdzie zadebiutowała rolą w „Sztukmistrzu z Lublina” w reżyserii Jana Szurmieja. Laureatka nagrody dla Młodego Aktora przyznawanej przez Prezydenta Miasta Wrocławia oraz wyróżnienia na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w 1991 roku. W latach 1995-2011 aktorka warszawskiego Teatru Rampa gdzie zagrała wiele ról. Jej miłością są musicale i spektakle muzyczne – zagrała między innymi w „Chicago”,”Stepping out”, „Brecht-Songi”, „Brassens”, „Obywatel Piszczyk”, „Love”, „Wielka woda””, „Piaf”, „Siostrunie”. Nagrała dwie płyty: „Młynarski-Jazz” gdzie wykonuje standardy jazzowe w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego oraz „Kolędy na cały rok” z muzyką Włodzimierza Nahornego i tekstami Bogdana Loebla. Warsztat estradowy szkoliła u Wojciecha Młynarskiego i w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka.

Na dużym ekranie zadebiutowała w „Seszelach” w reżyserii Bogusława Lindy. Zagrała też u Feliksa Falka w Komorniku” i „Towarzyszu N”, „Ranczu-Wilkowyje” w reż. Wojciecha Adamczyka. Obecnie gra w serialach TV „Na Wspólnej”, „M jak Miłość”, oraz „Czas Honoru”. Widzowie polubili jej Siostrę Bazylię w serialu „Siła Wyższa”. Szeroką popularność zdobyła rolą Solejukowej w serialu „Ranczo”. Aktualnie występuje w warszawskich

teatrach: Roma, Och-Teatr, Capitol, Syrena i Komedia oraz podróżuje po Polsce z własnym recitalem autorskim jak również z monodramem „Czterdziestka w opałach” w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

Jest ambasadorką dwóch akcji czytelniczych w Polsce: „Cała Polska czyta dzieciom” i „Czytam sobie”. Współpracuje z Kongresem Kobiet działając na rzecz aktywizacji polskich kobiet 40+.

Od 29 lat żona Cezarego Żaka i mama dwóch córek Aleksandry i Zuzanny.

Oficjalna strona:

www.katarzynazak.pl

Funpage na facebooku:

Katarzyna Żak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *