Konsulat w Ankonie – relacja z Marche

Tyle czasu zazdrościłam licznym Polakom we Włoszech narodowych spotkań w wielu regionach. Postanowiłam, poprzez cudowny wynalazek jakim jest interenet, poszukać ich również w Marche tu gdzie mieszkam.

Poszperałam i znalazłam:

1. Konsulat Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Ankonie. https://www.consolatopoloniamarche.it/

2. Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Marche. https://aip-marche.eu/

Każdy z nich z profilem na facebooku.

3. Polacy Marche grupa na facebooku.

Okazało się, że w Ankonie jest siedziba Honorowego Konsulatu Polskiego od dwóch lat. Kieruje nim Pani Konsul Cristina Gorajski. W zeszłym miesiącu postanowiłam napisać do niej maila dopytując się jaka jest najbliższa działalność tejże placówki, aby móc spotkać się z rodakami. Niemalże natychmiast przyszła odpowiedź i zaproszenie na spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Ankona

W zeszłą niedzielę odbyło się to tak długo oczekiwane przeze mnie wydarzenie. Zapakowałam całą rodzinę do samochodu i ruszyliśmy do Falconary niedaleko Ankony.

W programie była Msza Św. w kościele Św. Antoniego z Padwy, gdzie działają polscy bracia franciszkanie. Następnie miał się odbyć wspólny obiad urządzony przez konsulat i Stowarzyszenie Włosko-Polskie z Marche (AIP) w salce parafialnej. Tam to właśnie doszło do mojego spotkania z przesympatyczną Panią Konsul Cristiną Gorajski, która to przedstawiła mnie wszystkim przybyłym jako „niebezpieczna bloggerka” 🙂. Poznałam Panią Prezydent AIP-u Marię Teresę Bulhak-Jelską.

Czytaj dalej

Korespondencja z Ankony: Anna Traczewska

źródło: plorit.wordpress.com

Anna Traczewska

Anna Traczewska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *