Pomoc dla Mateuszka

Do Redakcji napisala pani Sabina Papierkowska z prosba o pomoc:

18.06.2014 r. wykryto u mojego syna Mateusza chłoniaka Hodgkina. Diagnoza ta przewróciła nasz świat do góry nogami, a nasze życie zmieniło się z dnia na dzień.

Mateuszek był zdrowym, wesołym chłopcem: lubił jeździć na rowerze, grać w piłkę, chodzić na basen. Zawsze był pełen zapału i energii. Tak było do chwili, kiedy dowiedzieliśmy się o tej groźnej chorobie.

Matusz po tej diagnozie stał się smutny, zamyślony – ma 13 lat, ale rozumie na pewno, co się dzieje, że ta choroba pozbawi go części dzieciństwa. Jest przerażony razem z nami, co będzie dalej – jak będzie przebiegać leczenie, kiedy będzie mógł wrócić do szkoły i normalnego życia?

Czeka nas cały rok szkolny spędzony w domu z nauczaniem indywidualnym, a co za tym idzie – brak kontaktu z rówieśnikami i normalnym życiem dziecka. Boimy się, jak będzie dalej przebiegać choroba. Matusz jest w trakcie chemioterapii. Chcielibyśmy, żeby pomimo choroby Matusz był szczęśliwy i miał coś jeszcze z tych ostatnich chwil dzieciństwa, zanim wkroczy w wiek młodzieżowy.

Zmagamy się również od 9 roku życia z epilepsją oraz z gronkowcem złocistym. Jeszcze do tego doszła następna groźna choroba – chłoniak Hodgkina, inaczej ziarnica złośliwa, która charakteryzuje się nowotworowym rozrostem komórek, na początku w węzłach chłonnych, a następnie w innych narządach.

U Mateuszka obecnie stwierdzono II stopień choroby – powiększenie węzłów chłonnych szyjnych, nadobojczykowych oraz guza śródpiersia. Syn leczony jest na razie chemią, ale boimy się każdego dnia, co dalej? Mamy jeszcze drugiego syna, ale ciężko jest nam dobrze funkcjonować psychicznie.

Zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe na leczenie, rehabilitację oraz normalne funkcjonowanie dziecka. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

papierkowski_mateusz_polacy_we_wloszech

Kontakt z mamą Mateusza – Panią Sabiną Papierkowską:
adres e-mail: [email protected]
nr telefonu: 780075290
NUMER KONTA DO WPLAT z Polski -MATEUSZ PAPIERKOWSKI
PKO 96102023680000260204665693

NUMER KONTA DO WPLAT zagranicznych:

BPKOPLPW PL 96102023680000260204665693 MATEUSZ PAPIERKOWSKI

Ponizej podaje adres internetowy, gdzie mozna wplacac pieniazki :

https://www.zrzutka.pl/cgsd9c

BARDZO PROSZE O POMOC DLA MOJEGO SYNKA,

Sabina Papierkowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *