Polska zaprasza do Mediolanu – Expo 2015

Na największym wydarzeniu światowym i zarazem najbardziej prestiżowej imprezie promocyjnej – międzynarodowej wystawie Expo 2015 w Mediolanie, w której weźmie udział 147 krajów, nie może zabraknąć Polski.

pawilon

Polska przeznaczyła na swój udział 58,6 mln zł. Zobaczmy więc jak przygotowywali się reprezentanci polskiego rządu i polskich przedsiębiorstw do aktywnej i pozytywnej promocji polskich producentów na Expo w tematyce „wyżywienia planety, energii dla życia”:

Polskim logo i zarazem symbolem na wystawie Expo ma być ekologiczna skrzynka na jabłka… w niekończącym się sadzie jabłoni,

fot. expo.gov.pl

fot. expo.gov.pl

w tym też kształcie zaprezentuje się bryła polskiego pawilonu, którego konstruktorem i zarazem organizatorem polskiej obecności na Expo jest PARP – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Polska wybrała „rajską” symbolikę  drzewa jabłoni min. dlatego, że jest liderem produkcji i eksportu jabłek na świecie, oraz aby nawiązywać do sukcesu gospodarczego polskiego rolnictwa.

fot. expo.gov.pl

fot. expo.gov.pl

Organizatorzy dodają, że cykl wegetacyjny jabłoni świetnie harmonizuje z czasem trwania EXPO 2015. W maju, na rozpoczęciu wystawy, jabłonie zaczną kwitnąć, a na zakończenie EXPO, w październiku, można już zbierać jabłka.

Poniżej prezentacja wizerunku Polski na Expo 2015, czyli dlaczego w Polsce warto inwestować:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *