Randka ze szparagami w Dniu Kobiet

Gdybym była mężczyzną i planowała randkę z pewnością na pierwszą kolację zaprosiłabym również szparagi.

Z wielu powodów. Po pierwsze oboje bylibyśmy nieco zdenerwowani, podekscytowani, a te białe łodygi mają właściwości uspokajające. Oczywiście ta zaleta nie ujawni się natychmiast w trakcie romantycznego posiłku, lecz po nim i wtedy pozwoli spokojniej przemyśleć spotkanie. Uspokajające oddziaływanie szparagów wykorzystuje farmacja produkująca ziołowe leki z ich dodatkiem.

Poza tym wybranka powinna docenić walory smakowe i zdrowotne warzywa. Szparagi są bogate, na przykład w mangan, pierwiastek niezbędny do przeprowadzania wielu procesów biochemicznych. Potrzebuje go krew do szybszego krzepnięcia (są doskonałym dietetycznym wkładem w hamowanie zbyt obfitych krwawień miesięcznych, lecz o tym nawet nie wspomniałabym przy eleganckim stole), kości, stawy i skóra, ponieważ jest składnikiem wielu aktywujących enzymów.

Szparagi także miałyby inny pozytywny wpływ, gdyż zawierają sporo cynku: w 100 g warzywa bywa ponad 400 mikrogramów tego metalu. A jest on niezbędny do produkcji testosteronu, co z pewnością przyda się w czasie następnych spotkań.

Anna Toott – biolog

Czekam na blogach na pytania dotyczące właściwości roślin:

Zielony stragan

Kosmetyki z łąk i lasów

Polskie zioła
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

33 + = 37