Adwokaci ulicy – bezpłatna pomoc prawna we Włoszech

Już w ponad 30 włoskich miastach działają Avvocati di stradaadwokaci ulicy, prawnicy wolontariusze, bezpłatnie udzielający prawnej pomocy wszystkimktórych na to po prostu nie stać.  

Pierwsze takie grupy adwokatów powstały ok. 2000r. w Bolonii, później w 2002r. w Mediolanie, aż wreszcie narodziło się ogólnokrajowe stowarzyszenie Associazione Avvocato di strada.

Avvocato di Strada

Należy do nich tysiące młodych adwokatów (większość ma ok. 30 lat), służą nie tylko poradą prawną, ale i wszczynają procesy, mając na koncie wiele sensacyjnych zwycięstw w sądzie.

Ich klienci to głównie cudzoziemcy, imigranci, ale także tzw. vittime della crisi e nuovi poveri – „ofiary kryzysu i nowi biedni”, a więc zwolnieni z pracy, zadłużeni, osoby żyjące w separacji, rozwodnicy, pracownicy free-lance, pracownicy na nietypowych kontraktach, emeryci na pograniczu ubóstwa, i bezdomni…

Czytaj dalej

źródło: www.wloskicafe.blogspot.com
2 thoughts on “Adwokaci ulicy – bezpłatna pomoc prawna we Włoszech

  1. Wiola

    Hej pracuje na zmiany takze w nocy mam umowe z kooperatywa na czas nieokreslony pracuje juz wiele lat tutaj we wloszech i nie bylam na urlopie zadne swieta bo pracodawca nie chce dac urlopu.jak to jest tak naprawde czy jest to zgodne z prawem?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *