Wybory prezydenckie w Polsce i zaniepokojenie włoskich dziennikarzy

Repubblica.it nazywa Anrzeja Dudę narodowym populistą, kandydatem eurosceptyków, „rosjanofobów” i klerykalnego PiS-u. Komorowski jest widziany jako „liberalny”, a Kukiz jako rocker nazionalista.

Wczorajsze wyniki wyborów dziennikarze z LaRepubblica oceniają dość krytycznie, zwracając uwagę na „alarmujący zwrot Polski na prawo”.

Ponadto, wysoki wynik trzeciego kandydata, Kukiza, także jest odczytywany jako „niepokojący”. Taki rozwój sytuacji może mieć bardzo poważne konsekwencje dla Unii Europejskiej, Nato i generalnie dla Zachodu, szczególnie w rozmowach z Rosją pod przewodnictwem Putina – ostrzega włoski dziennik.

Tymczasem Kościół Polski, komentuje włoska gazeta, coraz bardziej oddala się od „nowoczesnego ducha” jaki wprowadził Jan Paweł II, i coraz bardziej wrogo jest nastawiony na zmiany wprowadzane przez papieża Franciszka. Tak więc prawdopodobnie będzie zachęcać wyborców, aby głosować przeciwko Komorowskiemu.
Wreszcie, istnieje ryzyko, że Moskwa w przyszłości stanie się jeszcze bardziej agresywna w stosunku do Polski rządzonej przez rosjanofobów.
—-
 —–
źródło: wloskicafe
?????????????????????????One thought on “Wybory prezydenckie w Polsce i zaniepokojenie włoskich dziennikarzy

  1. Adam Madrzejewski

    Ludzie związani z Komorowskim najwidoczniej uruchamiają wszelkie kontakty, aby utrzymać go na stanowisku. I możliwe, że La Repubblica będąca w jakiś sposób powiązana w niebezpieczne kontakty Bronisława Komorowskiego odpowiada na wezwanie.

    Gdybam, ale polecam książkę, którą aktualnie czytam:

    „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” – Wojciecha Sumlińskiego

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *