II tura wyborów prezydenckich

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w dn. 24.05.2015 r.

O czym należy pamiętać?

  1. Wyborcy, którzy wpisali się do spisu wyborców prowadzonego przez konsula przed pierwszą turą głosowania będą ujęci w spisie wyborców również podczas powtórnego glosowania. Nie ma konieczności ponownego zapisu.
  2. Zmiana obwodu głosowania jest możliwa jedynie poprzez pobranie od konsula zaświadczenia o prawie do głosowania.
  3. Wyborcy, którzy do tej pory nie wpisali się do spisu prowadzonego przez konsula, a chcieliby głosować w II turze, powinni zgłosić wniosek o wpis do spisu wyborców do konsula do dn. 21.05.2015 (czwartek), natomiast jeśli chcą głosować korespondencyjnie, wniosek należy zgłosić do dn. 14 maja 2015 r. (czwartek).
  4. Wyborcy, którzy przed głosowaniem w I turze zarejestrowali się do glosowania korespondencyjnego, w II turze będą również głosowali korespondencyjnie – adres do wysyłki pakietu pozostaje bez zmian.
  5. Nie ma możliwości zmiany wybranego przed I turą sposobu dostarczenia pakietu wyborczego: z przesyłki pocztowej na odbiór osobisty w konsulacie lub odwrotnie.
  6. Zmiana formy głosowania z korespondencyjnej na osobistą może nastąpić wyłącznie poprzez pobranie od konsula zaświadczenia o prawie do głosowania przed wysyłka pakietu wyborczego.
  7. Wyborca może natomiast zgłosić zmianę sposobu głosowania z osobistego na korespondencyjny do dn. 14.05.2015 r. (czwartek).

 

Więcej informacji na stronie internetowej https://www.rzym.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wybory_prezydenckie_2015

logo_male_kwadratowe_polacy_we_wloszech

Zrodlo informacji: Konsulat Generalny RP w Rzymie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *