Helena Janeczek zaprasza na Festiwal literatury kobiecej

W dniach 28-31 maja 2015 w muzeum Ma*Ga w Gallarate (prov. Varese, Lombardia) odbędzie się piąta edycja Festiwalu literatury kobiecej „Scrittrici Insieme”.

Inauguracja festiwalu rozpocznie się 28 maja o godz. 18.00, na której gościć będzie Inge Feltrinelli i Rosita Missoni.

Organizatorkami festiwalu są pisarki, dziennikarki, kobiety pracujące w wydawnictwach, i pasjonatki lektury, które postanowiły stworzyć wspólne miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i pomysłów.

W programie festiwalu spotkania z pisarkami, konferencje, koncerty i inne atrakcje. Więcej informacji na temat festiwalu: www.scrittriciinsieme.it

SI_2015_A3

Jedną z głównych inicjatorek Scrittrici Insieme i prowadzących festiwal jest znana pisarka i poetka Helena Janeczek, urodzona w 1964r. w Monachium, córka Polaków pochodzenia żydowskiego, byłych więźniów Oświęcimia. W 1983, w wieku 18 lat, przeprowadziła się na stałe do Włoch, obecnie mieszka w Gallarate i pracuje w Mediolanie. Jest autorką wielu nagrodzonych książek, min. Lezioni di tenebra (powojenna podróż do Oświęcimia wraz z matką; nagroda Bagutta Opera Prima), Le rondini di Montecassino (opowieść o bitwie pod Montecassino; nagroda Premio Napoli).

Popniżej Helena Janeczek opowiada o książce Le rondini di Montecassino:

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *