Konkurs plastyczny na portret Fryderyka Chopina

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje Konkurs Plastyczny dla młodych twórców na portret Fryderyka Chopina.

Prace należy przesyłać na adres [email protected] do dnia 15 września 2015 roku.

konkurs

KONKURS PLASTYCZNY NA PORTRET FRYDERYKA CHOPINA

DLA MŁODYCH TWÓRCÓW

 

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza młodych twórców do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie konkursowe to wykonanie portretu Chopina dowolną techniką malarską lub graficzną.  Z najlepszych prac wyłonionych w Konkursie powstanie niezwykła wystawa czasowa w Muzeum Fryderyka Chopina, a praca nagrodzona Grad Prix zostanie włączona do kolekcji Muzeum. Zapraszamy do udziału!

Muzeum dedykowane Fryderykowi Chopinowi, samo w sobie jest próbą portretu kompozytora. Portretu osobowości, jak wskazywał już Ferenc Liszt, pierwszy biograf Chopina, nieuchwytnej, jawiącej się jak kształt wymykający się jednoznacznym definicjom. Osobowości, którą w następnych biografiach poddawano reinterpretacjom albo modelowano na kształt i podobieństwo powszechnie przyjętych stereotypów.

Kolekcja muzealna jako rodzaj portretu Chopina – autografy muzyczne kompozytora, jego listy, ikonografia i świadectwa recepcji – staje się punktem wyjścia kolejnych ujęć o zacięciu analitycznego szkicu albo syntetycznego obrazu. Poddając kolekcję ustawicznym rekonfiguracjom, Muzeum portretuje Chopina przez ekspozycję stałą i wystawy czasowe. Nie tylko dokumentuje zmieniające się wizerunki kompozytora, ale stawia pytania o ich aktualność i próbuje wyczytać w ich genezie postawy i systemy wartości, którymi posługują się twórcy
i odbiorcy.

Prace należy przesyłać na adres [email protected] do dnia 15 września 2015 roku.

Więcej informacji oraz regulamin: https://pl.chopin.nifc.pl/institute/competition/portrait/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *