Międzynarodowe kolonie letnie SOS-Kinderdorf International w Caldonazzo (Trento)

Od ponad 60 lat górska miejscowość w prowicji Trydentu – Caldonazzo, nad jeziorem o tej samej nazwie, gości międzynarodowe kolonie letnie Sos Feriendorf Caldonazzo.

SOS-Feriendorf Caldonazzo jest częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdorf International i zarazem największym miądzynarodowym ośrodkiem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Europie. Przyjeżdża tu corocznie ok. 1000 dzieci w wieku od 6 do 15 lat ze wszystkich innych ośrodków SOS.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce posiada także w Polsce cztery Wioski Dziecięce (Biłgoraj, Kraśnik, Siedlce, Karlino k. Koszalina), Wspólnotę Mieszkaniową w Kraśniku i Dom Młodzieży w Lublinie, gdzie mieszka ponad 320 dzieci, głównie sierot społecznych.

W tym roku w Caldonazzo odbędą się dwa turnusy:

od 14 lipca do 22 sierpnia 2015
I połowa: 11.07.15 – 11.08.15 ; II połowa: 01.08.15 – 21.08.15

Na kolonie przyjadą dzieci z 14 krajów: Włochy, Austria, Niemcy, Węgry, Serbia, Polska, Hiszpania, Macedonia, Bośnia, Belgia, Norwegia, Czechy, Rumunia, oraz szczególne zaproszenie wystosowano do ok. 100 dzieci z terenów działań wojennych na Ukrainie.

Na kolonii dzieci mieszkają w domkach (bungalow) wraz z wychowawcami, biorą udział w zawodach i zabawach sportowych, chodzą na wycieczki, i mają okazję zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z innych krajów.
2 thoughts on “Międzynarodowe kolonie letnie SOS-Kinderdorf International w Caldonazzo (Trento)

  1. Anna

    Witajcie prosze o szczegółowe informacje na temat tych koloni. Mój tel. 3202911132 mieszkamy we Włoszech . Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiamy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

95 − 94 =