Mediolan: w sobotę bezpłatna degustacja wegetariańska przed Zamkiem Sforzów

W Mediolanie w sobotę 17 października w godz. od 12.00 do 16.00 na Piazza Castello odbędzie sie wielka inicjatywa pt. ’Feeding the 5000 Milano’.

Organizatorzy zapraszają na bezpłatną degustację posiłku wegetariańskiego przygotowanego przez znanego szefa kuchni Marco Sacco, restaurację 'Piccolo Lago’ z Verbanii i zespół kucharzy z Milano Ristorazione, oraz wolontariuszy i studentów ze szkół hotelarskich.

W wielkim kotle zwanym 'Guendalina’ o przekroju 1,80 m kucharze przygotują gigantyczną ratatouille z 900 kg warzyw.

Obiad całkowicie ekologiczny: talerze i sztucce wyłącznie biodegradowalne, żadnych butelek czy kubków plastikowych (stołownicy proszeni są o przyniesienie własnych kubków aby nalać sobie wodę z miejskich fontanienek).

'Feeding the 5000 Milano’ to inicjatywa zorganizowana z okazji ’Milan Urban Food Policy Pact’ – pierwsze Porozumienie dotyczące polityki żywnościowej podpisane wczoraj w Palazzo Reale w Mediolanie, i przedstawione Sekretarzowi Generalnemu ONZ Ban Ki-moon z okazji Światowego Dnia Żywności. 'Feeding the 5000 Milano’ jest sponsorowane przez urząd miasta Mediolan.

Jeśli nie zdążycie na obiad, to i tak w ciągu dnia przewidziane są także inne inicjatywy, w tym show-cooking z udziałem wielkich szefów kuchni przy obecności wielu znanych osobistości, min. Lisy Casali, ekspert ds. zrównoważonego żywienia i ekolologicznej kuchni.

milano

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka Barbara Gorzkowska

blog: wloskicafe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *