Polskie produkty w Europie cz.6

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest miód z Sejneńszczyzny.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Gęsty, półprzezroczysty miód wielokwiatowy o charakterystycznym zabarwieniu: od ciemnozłotego do ciemnożółtego, o silnym aromacie i lekko goryczkowym posmaku. Wytwarzany jest z nektaru kilkudziesięciu charakterystycznych dla lasów i lak Sejneńszczyzny miododajnych roslin, takich jak rozne gatunki wierzb, klonów, lipy, mniszka pospolitego, maliny, kruszyny, koniczyny, nostrzyka, zmijowca, miodunki, chabrów itd. Pochodzi z pasiek opartych na tradycyjnej hodowli pszczół z drewnianymi ulami. Pszczelarze przestrzegaja restrykcyjnych zasad dokarmiania pszczół, nie odfiltrowuja pyłków, nie strosuja kremowania i pasteryzowania miodu ani jego sztucznego podgrzewania.

W/w miód posiada znak Chroniona Nazwa Pochodzenia.

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 
One thought on “Polskie produkty w Europie cz.6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *