Lokalny Ośrodek Metodyczny Włochy zorganizował kurs formacyjny dla nauczycieli i wolontariuszy w Marche

Ankona: Lokalny Ośrodek Metodyczny Włochy (LOM), który powstał zaledwie dwa miesiące temu, natychmiast rozpoczął swoją aktywną działalność.
.
ancona4_lom_polacy_we_wloszech
.
Dnia 19 listopada swój pierwszy kurs formacyjny zainaugurował  w rejonie Marche, gdzie  lekcje dla dzieci i młodzieży  pochodzących z rodzin polskich lub polsko-włoskich zaistnialy dopiero w tym roku szkolnym, na terenie centralnego wybreża Adriatyku.
.
ancona2_lom_polacy_we_wloszech
.
Do Ankony przybył Zdzisław Hofman, ekspert Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Polonijnych Stowarzyszenia Wspólnota Polska, wspaniały wykładowca i specjalista, który współpracuje z Radą Oświaty Polonijnej i obecnie z Lokalnym Ośrodkiem Metodycznym. Swoją wiedzą podzieliła się Anna Smolińska – lider LOM-u. To własnie ona przygotowała scenariusz zajęć na bazie pytań i trudności jakie napotykają polonijni nauczyciele. 
.
ancona1_lom_polacy_we_wloszech
.
Gospodarzem inicjatywy był Honorowy Konsulat RP w Ankonie. Współorganizatorami byla Pani Konsul Honorowa RP  Cristina Gorajski, jak i Maria Teresa Bulhak-Jelski z ramienia Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Marche.
W całodniowych zajęciach wzięli udział nauczyciele i wolontariusze, którzy przybyli z okolic Ankony, Ascoli Piceno, Fabriano, Jesi, Loreto, Maceraty i  Senigallii. Z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przyswoili tę cenną wiedzę, by jak najlepiej przygotować się do  lekcji kultury i języka polskiego. 
.
ancona_lom_polacy_we_wloszech
.
Dzień został zakończony wspólnie wizytą na wystawie zorganizowanej przez Konsulat Honorowy RP w Ankonie. Jest to prezentacja plakatów artystycznych Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, które można zobaczyć już w tym tygodniu w atelier Arco Amoroso na Piazza del Papa w każde popołudnie do 5 grudnia. Naprawdę warto. 
PLorIT
/
ancona3_lom_polacy_we_wloszech
.
Korespondencja z Marche: Anna Traczewska
blog: PLorITDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *