Zawarcie związku małżeńskiego we Włoszech

Jaki ślub można wziąć we Włoszech?

W Włoszech podobnie tak jak w Polsce można zawrzeć związek małżeński w różnych miejscach i formach. Pomysłów na śluby, wesela i miejsca w których się odbędą jest prawdopodobnie tyle, ile Par Młodych przygotowujących się do tego wydarzenia. Założenie u wszystkich jest jednak takie samo: ma być pięknie i wyjątkowo.

slub we wloszech plener

Dziś chciałabym wszystkim, którzy zastawiają się nad ślubem poza granicami Polski napisać, jakie formy zawarcia związku małżeńskiego są dostepne we Włoszech. Włochy są uznawane za jedno z najpiękniejszych państw świata. Zdecydowanie łatwiej tu o znalezienie nie tylko ładnego, ale wręcz spektakularnego miejsca na ślub i wesele. Antyczne zabytki, piękne kościoły i nieskończona ilością ogrodów, gondole i mosty w Wenecji, gaje oliwne i winnice w Toskanii. Wybór jest ogromny, pogoda zdecydowanie przychylniejsza niż w Polsce, a większość miejsc nie wymaga dodatkowej dekoracji, gdyż nie trzeba poprawić piękna natury czy dekorować czegoś co pochodzi z pierwszych wieków naszej ery i jest piękne samo w sobie.
Polskie Młode Pary decydujące sie na ślub we Włoszech mają do wyboru nastepujące formy zawarcia związku małżeńskiego:

1.    Ślub cywilny (według prawa polskiego) przed Polskim Konsulem w Rzymie lub Mediolanie.
2.    Ślub cywilny (według prawa włoskiego) przed Włoskim Urzędnikiem Stanu Cywilnego na terenach gminnych (w budynach lub w plenerze)
3.    Ślub kościelny
4.    Ślub konkordatowy (kościelny ze skutkami cywilnymi)
5. Ślub wyznaniowy (innych religii niz katolicka)
6. Ślub symboliczny (humanistyczny)

slub na morzem
Pracując w sektorze od 10 lat miałam okazje uczestniczyć we wszystkich rodzajach uroczystości. Niestety zaznaczam iż istnieją ograniczenia w każdym z tych rodzajów i samodzielna organizacja na odległość nie jest zawsze możliwa.

Osoby zainteresowane dokładniejszymi informacjami zapraszam do kontaktu ze mną pod adresem e-mail:

[email protected]
Korespondent ds. ślubnych: Barbara Sandra Pawlukiewicz
Blog: https://wloskislub.blogspot.it/
Facebook: Włoski Ślub (Ślub w Rzymie – Polski Fotograf w Rzymie)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *