Skandal Miasteczka św. Mikołaja pod Montecassino – wychodzą na jaw nowe prawdy

Przytaczamy poniżej zaskakujący wywiad z Mario Costa, przedstawicielem władz miejskich Cassino na temat budowy Miasteczka św. Mikołaja na wzgórzach w pobliżu cmentarzy wojennych. Tysiące obywateli z całych Włoch i świata wysyła petycje i mobilizuje się aby zablokować budowę Villaggio di Babbo Natale pod Montecassino.

W wywiadzie z 15 grudnia 2015 Mario Costa ujawnia także inne projekty stowarzyszenia z Albaneta, które wynajęło tereny  teoretycznie rolnicze jeszcze w sierpniu. W wypowiedzi jest mowa o zamiarze stawiania lokali restauracyjnych, bed&breakfast, oraz o produkcji i sprzedaży piwa.

Od 70 lat Montecassino trzymało się ścisłych reguł zabraniających komercjalizacji miejsca, nie było nawet mowy o postawieniu kiosków spożywczych. Priorytetem władz było zachowanie świętości i walorów historycznych, oświadczył Costa. Dzisiaj stowarzyszenie, które wynajęło ten teren od byłego opata klasztoru, burzy tę koncepcję i kieruje się aspektami wyłącznie dochodowymi. Część dochodów z miasteczka ma być przeznaczona na klasztor.

Mario Costa sugeruje, że za tym biznesem stoją nie tylko interesy osób prywatnych, ale kryje się „grubsza sprawa”, także działalność w celach spekulacyjnych. A stawką są min. fundusze unijne.

Władze miejskie obiecują szczegółowe dochodzenie w tej sprawie. Tymczasem wniesiono już skargę do Prokuratora Republiki z żądaniem natychmiastowego wstrzymania prac budowy miasteczka.

Oraz krótka relacja z budowy Miasteczka św. Mikołaja (źródło: youtube.com)

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.