Udało się! Święta w Rzymie dla młodzieży z Gdańskich Domów dla Dzieci

Do Włoch wyruszyła grupa piętnastu nastolatków z domów opiekuńczo-wychowawczych z Gdańska, aby spędzić Boże Narodzenie na polskim żaglowcu Pogoria w porcie Civitavecchia pod Rzymem.

Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i The Sail Training Association, pomocy i wsparcia samorządu gańskiego oraz wielu darczyńców udało się zebrać fundusze aby wysłać na tak wspaniałą wycieczkę młodzież z trudnym bagażem życiowym. Polonia we Włoszech również pomoże w oprowadzaniu grupy po mieście. Akcję zorganizowała Sylwia Mrowińska z gdańskiego MOPR.

Chłopcy i dziewczęta w wieku od 15 do 17 lat, oraz jeden chłopiec 19-letni, który wyprosił aby go zabrać w roli kucharza pokładowego, pojadą zagranicę po raz pierwszy. Większość z nich ma ciężką sytuację rodzinną, wychowani przez rodziny zastepcze, lub dziadków, którzy nie zawsze dobrze sobie z tym radzą, a tak naprawdę ich prawdziwym domem jest Dom na Wzgórzu i inne domy opiekuńczo-wychowawcze gdzie rodziców zastępują im wychowawcy.

W sobotę 19 grudnia dojadą do Rzymu, a nastepnie do Civitavecchia, gdzie będą zakwaterowani gościnnie na żaglowcu. A życie na statku, jak wiadomo ma swoje obowiązki, trzeba utrzymywać dyscyplinę, czystość, wachty. Tam też spędzą Święta Bożego Narodzenia i wyjadą do Polski po tygodniu, 27 grudnia. A w międzyczasie czeka ich wiele włoskich atrakcji.

Organizatorom i młodzieży z Gdańska nasza Redakcja życzy Wesołych Świąt i niezapomnianego pobytu we Włoszech.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *