Abonament rtv Rai włączony do rachunku za prąd

Od 1 stycznia 2016 opłata abonamentu rtv Rai – canone di abbonamento Rai –   będzie dołączona do rachunku za energię elektryczną. Jest to manewr, który ma skutecznie zapobiegać uchylanie się obywateli od płacenia podatku.

Jednocześnie Legge di Stabilità, ustawa zatwierdzona w senacie, zmniejsza opłatę z 113,50 do 100 euro, i rozkłada ją na 10 miesięcznych rat: od stycznia do pażdziernika, każda o wysokości 10 euro, lub pięć rat w wysokości 20 euro dla tych, którzy płacą rachunki co dwa miesiące. Jednak rozłożenie na raty będzie wprowadzone dopiero od 2017r. Tak więc w 2016r. zmiany w opłatach za energię elektryczną rozpoczną się od lipca, miesiąca, w którym mieszkańcy będą musieli zapłacić  70 euro (łącznie za wszystkie poprzednie miesiące).

Aby nie płacić abonamentu Rai, należy udowodnić, że nie posiada się odbiornika telewizyjnego w domu własnościowym lub wynajmowanym zgłaszając deklarację do Agenzia delle Entrate- Direzione Provinciale I di Torino- Ufficio territoriale di Torino I- Sportello S.A.T.. Przy czym  nowa ustawa nic nie wspomina o posiadaniu smartphone, tablet czy PC.

W przypadku braku uiszczenia wpłaty za abonament rtv użytkownikowi grozi grzywna do 500 euro.

Zwolnieni od opłaty za abonament są żołnierze cudzoziemcy w służbie NATO, oraz dyplomaci ambasady i konsulatów, podają włoskie media.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.