Zimowa pogoda we Włoszech – szkoły zamknięte w kilku regionach

We Włoszech zawitała prawdziwa zima. W wielu regionach zanotowano ujemne temperatury i śnieg, a na wybrzeżach wieją silne mroźne wiatry, które wywołują sztormy i gdzieniegdzie trąby powietrzne. Szczególnie zagrożone są wybrzeża Adriatyku.

W związku z tym, aby uniknąć korków na drogach i problemów z dojazdem personelu w miejsce pracy, w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach postanowiono zamknąć szkoły publiczne na krótki okres. Takie rozporządzenia ogłoszono w regionach: Abruzzo (min. Pescara), Campania (min. Benevento), Molise (min. Campobasso), Apulia (min. Bari), Sicilia (min. Enna)…

Trudne warunki panują także w Kalabrii i Bazylikacie. Władze włoskie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na autostradach i drogach szybkiego ruchu, i nie wyjeżdżanie bez łańcuchów w samochodzie.

Poniżej przykłady lokalnych informacji:

.

.

.
2 thoughts on “Zimowa pogoda we Włoszech – szkoły zamknięte w kilku regionach

 1. symbian

  Co za analfabeta to pisał??!! TOMBY?? Ludzie, chcecie być dziennikarzami, to najpierw nauczcie się ortografii!

  Reply
  1. Polacy we Włoszech Post author

   Redakcja bardzo przeprasza za błąd, który wkradł się mimochodem podczas tłumaczenia z języka włoskiego. Niestety w pośpiechu czasem zdarzy się automatyczne tłumaczenie. Niemniej jednak przepraszamy naszych Czytelników i dziękujemy za słowa krytyki.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1