Krzysztof Kieślowski i współczesne kino polskie w Mediolanie

Redakacja otrzymała informację od Konsulatu Generalnego w Mediolanie:

Zapraszamy na przegląd nowych filmów polskich, zorganizowany  wspólnie z Fundacją Kinoteki Włoskiej – Cineteca Italiana i z udziałem Związku Polaków  w Mediolanie (projekt jest współfinansowany z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP). W programie znajdzie się osiem najnowszych filmów długometrażowych, z których cztery nie były nigdy  w dystrybucji we Włoszech. Są to produkcje bardzo różniące się między sobą, ale wszystkie wysokiej jakości, dające obraz kinematografii pełnej życia, umiejącej opowiadać z dużą dozą ekspresji  i we współczesnym stylu o niepewnościach, cierpieniu, zagubieniu, strachu i  odwadze. Ten przegląd oddaje też hołd Krzysztofowi Kieślowskiemu, w 20-tą rocznicę śmierci.

Kieślowski  stworzył dzieła, które pozostaną prawdziwymi kamieniami milowymi w historii kina.  Niewielu twórców potrafiło tak, jak on połączyć narrację i wrażliwość na najgłębsze i najbardziej niezgłębione ludzkie emocje, realizując filmy, które możemy określić jako filozoficzne, fascynujące i pełne tajemniczości,  z pewną nutką niepokoju wynikającego z przypadku i z wątpliwości, w tym sensie będące obrazem naszej współczesności.  Zostaną pokazane wszystkie filmy długometrażowe  jego autorstwa oraz  Dekalog, a krótkometrażówce   Gadające głowy będzie towarzyszył film I’m So So,  zrealizowany w 1996 przez Krzysztofa Wierzbickiego,

Krzysztof Wierzbicki będzie gościem wieczoru w niedzielę 31 stycznia  (g. 16.45),   natomiast  w piątek 29 stycznia  godz.21  spotka się przed projekcją  filmu Miasto 44  reżyser   Jan Komasa.

 PROJEKCJE

Viale Vittorio Veneto 2, angolo piazza Oberdan

Kasa biletowa: tel. 02.77406302/6300

MM1 i passante ferroviario: stazione Porta Venezia

https://oberdan.cinetecamilano.it

Info: [email protected]

BILETY

Cinetessera –  legitymacja roczna: € 6,00,  ważna też dla Area Metropolis 2.0;  bilet :€ 7,00;  € 5,50 z Cinetessera;

projekcje o godz. 17  w dni powszednie: € 7,00; € 4,50 z Cinetessera.

Legitymacje uniwersyteckie  mają ważność  Cinetessera.

Bilety można zakupić już w przedsprzedaży w kasie Spazio Oberdan  na tydzień przed danym wydarzeniem.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.