KOTYLION Z MAKIEM czyli karnawałowe spotkanie w Bolonii

Zgodnie z planem, w Bolonii w siedzibie konsulatu honorowego przy via del Pratello, w dniu 30 stycznia odbyło się karnawałowe spotkanie. Frekwencja dopisała. Tym razem towarzyszyła nam grupka dzieci z polsko-włoskimi korzeniami.

ciastka_karnawalowe_moja_Toskania

Nie zabrakło przedstawicielek Stowarzyszenia „Via dell’Ambra” oraz „Nicolo Copernico”jednego z pierwszych stowarzyszeń powstałych w Bolonii oraz Joli i Magdy z mężami, z ktόrymi przyjaźń trwa od czasόw powstania polskiej szkoły czyli od 2006 roku.

Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Każdy przyniόsł coś dowspólnej konsumpcji. Po raz pierwszy pojawiła się Barbara, rzeszowianka, wraz z mężem i synkiem. Co ciekawe, że Barbara mieszkająca w okolicach Bolonii od 10 la, dopiero z internetu, z artykułu VENITE ADOREMUS, dowiedziała się o istnieniu Stowarzyszeń polsko-włoskich w Emilii –Romanii.

Anna na spotkanie zrobiła kotylion z makiem, by nawiązać do historii II Korpusu. Dzieci oprócz robienia kotylionów, w czym pomagala im Anna, spedziły czas na wspólnej zabawie. Tymczasem dorośli spędzali czas na miłej rozmowie w kameralnym gronie. Czas naglił nieubłaganie, zwłaszcza że zimowa mgła zaczynała otaczać Bolonię.

Mawia polskie przysłowie:”WSZYSTKO DOBRE, CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY”.

I tak było i tym razem. A może w przyszłym roku uda się zorganizować bal maskowy?

Anna Pankowska „ VIA dell’AMBRA” z Savignano s/P (MO)

e-mail: [email protected]

tel: +39 347 256 7697

FB Associazione Via dell’Ambra
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *