Spotkanie autorskie z Bożeną Zofią Kachel

11 lutego 2016 r., w Sali konferencyjnej w Gmachu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego przy ul. Koszykowej w Warszawie miało miejsce spotkanie z autorką tomiku poezji „Korzenie mojego drzewa” Bożeną Zofią Kachel.

4

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy, Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Kulturalne “Dagome”. Rozmowę poprowadziła Elwira Anna Bonisławska- absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego; dziennikarka, recenzentka oraz autorka publikacji naukowych.

1

Bożena Zofia Kachel – filolog, tłumacz i pisarka, długoletnia publicystka „Naszego Świata” oraz „Biuletynu Informacyjnego Polonii Włoskiej”. Absolwent Wydziału Języków i Literatury Obcej Uniwersytetu w Katanii (2011), w latach 1980-1992 pracowała jako nauczyciel w Polsce, potem przeniosła się do Włoch. Od 1993 r. przebywa w Katanii, gdzie od 2006 r. zajmuje się promocją języka i kultury polskiej we Włoszech. Współpracuje z Uniwersytetem w Katanii, uczestnicząc w różnych projektach jako lektor j. polskiego. W latach 2007-2009 pracowała w Konsulacie Generalnym RP w Katanii, a od 2009 związana jest ze Stowarzyszeniem „Dagome” oraz od 2015 jako korespondentka z portalem informacyjnym https://www.polacywewloszech.com/.

7

Tomik „Korzenie mojego drzewa” jest pierwszym opublikowanym zbiorem wierszy autorki. Książka została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Norbertinum w Lublinie.

„Korzenie mojego drzewa” to myśli odzwierciedlające tęsknotę do rodzinnych stron, to liryczne zapiski z codzienności podkreślające figurę matki oraz sens życia, to ciągłe odwoływanie się do przeszłości i nieustanne spojrzenie w twarz rzeczywistości.

6
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *