Powiedzieli o Włoszech – Kasia Bulicz-Kasprzak

Włochy to dla mnie miejsce nie na geograficznej, ale literackiej mapie świata. Do tego zadziwiającego kraju jako pierwszy wprowadził mnie Gianni Rodari swoją opowieścią o Krainie Kłamczuchów. Czytałam ją tak wiele razy, że niektóre fragmenty znałam na pamięć. Kilka lat temu podsunęłam tę książkę swojemu synowi i z lekkim niepokojem czekałam na reakcję. Podobała się, nie mogło być inaczej.

W następnej kolejności, moje literackie wędrówki pozwoliły mi odkryć historię i najzwyklejszy świat Starożytnego Rzymu, z ogromnym bogactwem opowieści prawdziwych i mitycznych.

Cudownym odkryciem okazały się Włochy takie, do jakich zabrał mnie Shakespeare. Gdy byłam nastolatką, czytałam „Romea i Julię” jako historię miłości. Dziś widzę historię gniewu. Zmieniło się również moje postrzeganie „Juliusza Cezara” czy „Koriolana”. Życiowe doświadczenie uczy nas inaczej czytać te same historie.

W „Boskiej komedii”, w książkach Umberto Eco i satyrach Dario Fo odnajduję prawdę o świecie i sobie. Zatem wciąż je czytam, wciąż wracam, wciąż o nich myślę.

A jesienią, gdy wieczorami jest na dworze szaro i deszczowo, pozwalam sobie na beztroskie wędrówki po Wzgórzach Toskanii.

Niby wiem, że przecież kuchnia, krajobrazy i operowe arie, ale mnie Włochy kojarzą się z literaturą.

kasia_bulicz_kasprzak_polacy_we_Wloszech

Kasia Bulicz-Kasprzak urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu Liceum im. Adama Mickiewicza przeniosła się na studia do Wrocławia. Na wrocławskim uniwersytecie studiowała początkowo biologię, później polonistykę. Od 2000 roku związana jest z podwarszawskim Sulejówkiem, gdzie mieszka.

Literaturą była zafascynowana od zawsze. Rozmowy o książkach sprawiają jej niesamowitą przyjemność. Każdą wolną chwilę zawsze wykorzystywała by czytać. Bodźcem do podjęcia próby napisania własnej książki był ogłoszony przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia konkurs, na współczesną powieść obyczajową dla kobiet. Kasia Bulicz-Kasprzak podjęła wyzwanie, a jej książka „Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna” wygrała konkurs i wkrótce pojawiła się w księgarniach, zdobywając serca kolejnych czytelników.

W 2013 roku ukazały się dwie kolejne książki. „Nalewka zapomnienia”, opowieść o ambitnej bizneswoman, która poszukuje swojej tożsamości i „Meandry miłości” ukłon w stronę literackich fascynacji autorki, rozmiłowanej w literaturze XIX wiecznej.

W 2015 do księgarń trafiły dwa tomy cyklu „Po sąsiedzku”, czyli historia pogmatwanych losów i uczuć mieszkańców jednej ulicy, oraz „Inna bajka”, zabawna opowieść o młodej dziewczynie i zupełnie nieplanowanej ciąży.

Drugim, po literaturze, hobby autorki jest bieganie. Wzięła udział w ponad stu imprezach biegowych, w tym ośmiu maratonach i Biegu Katorżnika.

Strona internetowa: www.pisarkapotencjalna.pl

Profil fb: https://www.facebook.com/KasiaBuliczKasprzakKsiazki/

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *