Gdzie nie wynajmować mieszkania? Najdroższe czynsze we Włoszech.

Ze statystyk przedstawionych w ostatnim raporcie Osservatorio di Immobiliare.it (z lutego 2016) wynika, że Mediolan jest najdroższym miastem dla najemców.

Ceny czynszu są oczywiście uzależnione od dzielnicy i wielu innych uwarunkowań, ale średnio za pokój z kuchnią na peryferiach miasta trzeba zapłacić miesięcznie 620 euro, a za trzy pokoje dwa razy więcej. W centrum ceny są już znacznie wyższe.

Na drugim miejscu znalazły się Florencja i Rzym oferując średnio 550 euro za pokój z kuchnią. W Bolzano ceny są podobne: 520 euro, w Sienie: 440, a tuż za nimi plasuje się Neapol: 430 euro. Nieco taniej może być w Pizie: 420 euro za miesiąc, a w Como zapłacimy 400 euro.

Pomijając najbardziej popularne włoskie miasta, w skali regionów Lacjum wydaje się być najdroższym regionem: wynajem dwóch pokoi (65 m kw.) kosztuje średnio 770 euro miesięcznie, w Trentino Alto Adige 740 euro,  a w Lombardii 685. We wszystkich trzech regionach, podają włoskie media, ceny najmu mieszkań wzrosły w stosunku do ubiegłego roku.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 1