Polsko-włoskie inwestycje i platforma współpracy biznesowej

CNA – Confederazione Nazionale dell’Artigianato z Latiny (Lacjum) organizuje we wtorek 22 marca 2016  konferencję w ramach projektu “Build in Lublin 2020”.

W spotkaniu weźmie udział kilka polskich przedsiębiorstw budowlanych, a ogółem w projekt zaangażowało się 40 firm z Włoch i Polski. Polsko-włoski projekt ma na celu rozwijać sektor renowacji budynków i technologii budowlanych w tym także wyposażenia i design na polskim rynku.

Partnerami projektu są Unicredit, CUEIM, ACAI, Lubelskie Forum Pracodawców w Lublinie, Stowarzyszenie Lubeslki Klub Biznesu – Lubelska Fundacja Rozwoju.

Dzięki tej wymianie doświadczeń, Włosi zapoznają się z realiami na polskim rynku budowlanym. Według statystyk rozwój tego sektoru w Polsce od trzech lat dobrze prosperuje, a perspektywy na bieżący rok są także bardzo optymistyczne (przewidywany jest wzrost o ok. 8%). Dotyczy to w szczególności budownictwa mieszkaniowego, które według prognoz do 2022r. będzie stanowić co najmniej 57,1% polskiego rynku budowlanego.

To ogromny potencjał, który zamierzają wykorzystać włoscy przedsiębiorcy i inwestorzy, a jednocześnie duża szansa dla lubelskich przedsiębiorców.

1-3 kwietnia 2016 podobne spotkanie odbędzie się w Lublinie podczas targów LUBDOM 2016 – Lublin Construction Fair, na które są zaproszeni przedsiębiorcy z Latiny.

.

Lublin-Latina_Polacy_we_Wloszech
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *