Włochy wśród państw najbardziej zagrożonych zamachami w Europie. Alfano utrzymuje alert 2 stopnia

Według ekspertów francuskiej Agencji Prasowej Agence France-Presse wśród najbardziej zagrożonych zamachami terrorystycznymi państw w Europie znajdują się Francja, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy i Hiszpania. Natomiast na chwilę obecną Polska nie jest zagrożona, patrz mapka

Tymczasem włoskie MSW wzmacnia środki bezpieczeństwa i utrzymuje stan alarmowy 2 stopnia.

Angelino Alfano fot. wikipedia

Angelino Alfano
fot. wikipedia

Po zamachach w Brukseli włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano zapowiedział wzmożenie środków bezpieczeństwa i kontroli na terytorium całego kraju. Włoski wywiad działa nonstop, ale – podkreślił Alfano –  żaden kraj nie może dziś czuć się wolny od ryzyka.

Koordynacja włoskich sił policyjnych i sądowniczych oznacza także, że szef organów ds. walki z mafią został mianowany szefem organów antyterrorystycznych. Minister dodał także, że został przygotowany szczegółowy plan zarządzania działań bezpieczeństwa w razie zagrożenia terrorystycznego.

Alfano oświadczył ponadto, że jak dotychczas włoski system kontroli i prewencji działa bardzo dobrze i zapowiedział następne aresztowania i wydalenia z Włoch cudzoziemców którzy nie szanują reguł państwa włoskiego.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 − 82 =