Kłótnie o pomnik „Hermanos” Igora Mitoraja w Pompejach

Polemikę w Pompejach wywołało odsłonięcie symbolicznego pomnika „Hermanos” autorstwa polskiego artysty Igora Mitoraja.

Pomnik stanął na placu przed Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach – Santuario Pontificio Beata Vergine del Rosario – tuż po zamachach terrorystycznych w Brukseli i miał tu pozostać do stycznia 2017r.

Jak podają lokalne media przedstawiciel władz policji w Pompejach wystosował list do burmistrza miasta sugerując aby przenieść pomnik Mitoraja z piazza Bartolo Longo przy Sanktuarium w inne miejsce ze względu na bezpieczeństwo przybywających tu tysięcy pielgrzymów w roku jubileuszowym (odbędą się tu oficjalne uroczystości religijne w dniach 10, 16, 29 kwietnia i 1 maja). Ponoć także pewien dostojnik Kościoła narzekał, że postawienie tu pomnika to niezbyt trafny wybór.

Tymczasem na stronach portali społecznościowych pojawiły się już głosy opinii publicznej „w obronie” pomnika. W sieci internetu rozpoczęła się akcja pod znakiem #IoStoConHermanos, która ma powstrzymać przeniesienie pomnika Mitoraja z centralnego placu miasta. Wkrótce ma zapaść ostateczna decyzja, dodają lokalne gazety.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *