Kłótnie o pomnik „Hermanos” Igora Mitoraja w Pompejach

Polemikę w Pompejach wywołało odsłonięcie symbolicznego pomnika „Hermanos” autorstwa polskiego artysty Igora Mitoraja.

Pomnik stanął na placu przed Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach – Santuario Pontificio Beata Vergine del Rosario – tuż po zamachach terrorystycznych w Brukseli i miał tu pozostać do stycznia 2017r.

Jak podają lokalne media przedstawiciel władz policji w Pompejach wystosował list do burmistrza miasta sugerując aby przenieść pomnik Mitoraja z piazza Bartolo Longo przy Sanktuarium w inne miejsce ze względu na bezpieczeństwo przybywających tu tysięcy pielgrzymów w roku jubileuszowym (odbędą się tu oficjalne uroczystości religijne w dniach 10, 16, 29 kwietnia i 1 maja). Ponoć także pewien dostojnik Kościoła narzekał, że postawienie tu pomnika to niezbyt trafny wybór.

Tymczasem na stronach portali społecznościowych pojawiły się już głosy opinii publicznej „w obronie” pomnika. W sieci internetu rozpoczęła się akcja pod znakiem #IoStoConHermanos, która ma powstrzymać przeniesienie pomnika Mitoraja z centralnego placu miasta. Wkrótce ma zapaść ostateczna decyzja, dodają lokalne gazety.

 

fot. twitter.com

fot. twitter.com
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *