Gdzie robić zakupy we Włoszech – Rzym

Rzym jest moim ukochanym miastem, które jeszcze długo nie zostanie w pełni zwiedzone. Jest to jedno z tych miejsc, które nie da się ujarzmić w dwudniowy czy nawet tygodniowy wypad. Bo można Rzym chłonąć na wiele sposobów. Pierwsze spotkanie z tym miejscem może przytłoczyć, dlatego warto jechać tam raz za razem, uparcie gubiąc się w uliczkach centrum miasta.
Aby jednak nie dać się tej turystycznej rozpuście, warto ruszać różnymi szlakami. Mamy zatem Rzym – centrum starożytnej cywilizacji, Rzym wielkich artystów – Michała Anioła, Berniniego czy Borrominiego, Rzym – centrum chrześcijaństwa, gdzie liczba kościołów należy do najliczniejszych na świecie.

Ja, od kiedy zainteresowałem się tematyką włoskiej mody męskiej, pozwolę sobie na dodanie do listy możliwości również rzymskich sklepów i miejsc związanych z modą męską.

Legendarne sklepy

Jest bardzo prawdopodobne, że jednym z pierwszych miejsc, które zobaczycie po przyjeździe do Rzymu będzie Piazza della Repubblica, znajduje się on bowiem tuż obok Stazione Termini. Obecnie jest w małym remoncie, ale cały czas wygląda imponująco w nocy. Od tego placu prowadzi opadająca ku Piazza Venezia via Nazionale, gdzie znajduje się jeden ze sklepów David Saddler.

David Saddler ma 5 sklepów w Rzymie, ale nie jest miejscem najliczniej odwiedzanym przez Włochów. Ci bardziej wrażliwi na modę męską wybiorą raczej miejsca przesiąknięte tradycją rodzinną i długoletnią historią.

Jeżeli cały czas idziecie via Nazionale w kierunku Ołtarza Ojczyzny to warto po drodze rozglądać się za sklepem Socrate. Jest tam wiele mniej znanych marek – Della Ciana, Ravazzolo, Zanella, Panataloni Pt czy Herno.

Della Ciana jest firmą spod Perugii, która działa od lat 70 XX wieku i oferuje naprawdę ciekawe rzeczy.

Czytaj dalej: italianman.pl

Korespondencja: Szymon Księżyk, autor bloga: ItalianMan.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *