Otwarte Winnice: sobota 28 i niedziela 29 maja 2016

Rozpoczyna się odliczanie do 24 już edycji Otwartych Winnic zaplanowanej w tym roku na sobotę 28 i niedzielę 29 maja w całych Włoszech.

Degustacje win, produktów lokalnych jak sery i wędliny, zwiedzanie winnic oraz możliwość bezpośredniego zakupu wspaniałych win.

Od 1993 roku jest to zawsze ostatni weekend maja kiedy winnice w całych Włoszech otwierają swoje podwoje dla wszystkich miłośników win. Wydarzenie Otwarte Winnice stało się już stylem podróży i odkrycia terytorium Włoch, które przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów.

W praktyce wygląda to tak że w pierwszej odwiedzanej winnicy możemy zakupić ozdobny kieliszek z logo wydarzenia umieszczony w torebeczce wieszanej na szyi za 10 euro, z którym odwiedzamy kolejne winnice i do którego nalewają nam wina do degustacji. Również dostajemy mapkę z lokalizacją winnic w danym regionie.

Poniżej link gdzie możemy zapoznać się z lokalizacją winnic uczestniczących w wydarzeniu z podziałem na regiony, obejżeć zdjęcia i poczytać więcej informacji.

Movimento Turismo del Vino | il portale dell’enoturismo

cantine_aperte_Polacy_we_Wloszech

Korespondencja: Magdalena Wilk, autorka strony Polacy w Turynie Polacchi a Torino
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *