Produkty polskie w Europie, cz.37

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest twarożek śmietankowy.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

 

 

 

 

 

 

 

 

Aromatyczny twarożek o lekko kwaśnym, aromatycznym smaku, w postaci od białej do lekko kremowej, łatwej do smarowania pasty. Wyrabiany ręcznie i pakowany w pergamin. Charakteryzuje się niską kwasowością i wyjatkowo bogatym bukietem smakowo-zapachowym, ktory wyróżnia go pośrod innych na rynku. Nie zawiera konserwantów. Produkowany metodą grawitacyjnego odcieku serwatki z mleka najwyższej jakości, pozyskiwanego od wyselekcjonowanych dostawców stosujacych zasady Dobrej Praktyki Rolniczej i Dobrek Paraktyki Hodowlanej.

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *