Atramentowa Noc w Apulii i wieczór poezji Joanny Kalinowskiej w Taranto

W niedzielę 24 kwietnia odżywa w Taranto projekt „Noc Atramentowa w Apulii –“La Notte di ‪‎Inchiostro Di Puglia”, który jest częścią ponad 100 „Warowni Literackich” rozproszonych na terenie całych Włoch i obejmujących biblioteki, księgarnie, miejsca publiczne i prywatne, promujące kulturę,ze szczególnym uwzględnieniem literatury i poezji.

Taranto_SavetheBeauty_PolacyweWloszech
Po ogromnym sukcesie jaki miało wydarzenie w roku ubiegłym, kiedy to zostało zorganizowane ponad 400 różnych spotkań, nadchodzi Atramentowa Noc 2016.

W Taranto wydarzenie to przybiera format „Save the Beauty”, będacy pomysłem zainicjowanym w 2013 przez Angelo Raffaele Villiani i jego ROSSOCNTEMPORANEO, zrealizowanym we współpracy z artystami i pracownikami kultury, będący swoistą „nową wiosną kulturalną”, która rozpoczyna się symbolicznie z Taranto oraz z ziem dawnej Wielkiej Grecji, które były miejscami narodzin i rozwoju klasycznej kultury par excellence.

 

sergio-curtone-Puglia-NottediInchiostro_PolacyweWloszech

Podczas wieczoru 24 kwietnia odbędzie się ponad 150 spotkań w ramach Warowni Literackich. Każda z tych Warowni ma swoisty indywidualny program, lista wydarzeń dostępna jest na stronie savethebeautyitalia.com/.
W nastrojowej scenerii podziemi pałacu Galizia w Taranto (Vico Ospizio 6), Leo Spalluto zaprezentuje twórczość i osobę Joanny Kalinowskiej, polskiej poetki zaaklimatyzowanej w Taranto. Początek wieczoru o godzinie 20.30

Program inicjatywy na stronie: https://www.vivavoceweb.com/2016/04/21/taranto-save-the-beauty-con-la-cultura-si-mangia/

Korespondencja z Taranto: Joanna Kalinowska, autorka bloga taranto.blog.onet.pl i prezes stowarzyszenia  amici-italia-polonia.blog.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *