Civitacampomarano w Molise nową stolicą sztuki streetart

Małe aczkolwiek sugestywne miasteczko Civitacampomarano (Campobasso) w regionie Molise liczy zaledwie 450 mieszkańców, a już wyróżnia się wspaniałymi inicjatywami artystycznymi.

Zaczęło się od twórczego pomysłu lokalnej artystki Alice Pasquini – AliCè, która udekorowała fasady starych budynków kolorowymi malowidłami na wzór starych fotografii odzwierciedlających korzenie tutejszej kultury.

.

Następnym pomysłem na waloryzację i przywrócenie do życia opuszczonych i zaniedbanych zabudowań miejskich Starówki było sprowadzenie młodych utalentowanych artystów sztuki ulicznej streetart, dzięki czemu już w zeszłym roku powstały bardzo ciekawe kolorowe murales na ścianach, drzwiach i okiennicach starych kamienic.

 

 

Lecz to nie koniec ciekawych inicjatyw na turystyczną promocję miasteczka, w tym roku Civitacampomarano zaprasza na festiwal CVTÀ – STREET FEST, który odbywa się w dniach 21-24 kwietnia.

Festiwal gości artystów z Włoch i z całego świata min. Biancoshock (Mediolan, Włochy), David de la Mano (Montevideo, Urugwaj), Pablo S. Herrero (Hiszpania), Hitnes (Rzym, Włochy), ICKS (Włochy), UNO (Rzym, Włochy), a dyrektorem artystycznym i pomysłodawczynią projektu jest artystka Alice Pasquini – AliCè.

Jak przystało na festiwal streetart, organizatorzy zapewniają także degustacje streetfood,  dużo muzyki, trekking i wiele innych atrakcji.

Program festiwalu na stronie: https://www.cvtastreetfest.com/programma

Molise_CVTaStreetFest_Polacy_we_Wloszech
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *