Polska Ludoteka Rodzinna na Święcie Narodów w Weronie

W niedzielę 22 maja w Weronie odbędzie się 25. edycja Święta/Festynu  Narodów (Festa dei Popoli) w Weronie organizowanym przez  Caritas tutejszej diecezji i stowarzyszenia oraz Migrates,  Centro Diocesano Missionario, CestimFocolarini, Associazione Villa Buri i Associazione degli Immigrati –  stowarzyszenia pomagające na co dzień obcokrajowcom.

W tym roku organizatorzy zaproponowali jako temat  „Non muri ma ponti” (nie mury ale mosty).

FestadeiPopoli_Werona_PolacyweWloszech

Festyn zacznie się o godzinie 12:30, a zakończy się około godz. 20:00 w pięknym parku przy Villa Buri w San Michele Extra.  Organizatorzy zapewniają możliwość dojazdu na teren parku kursującym co 15 minut busem z kilku parkingów w okolicach zjazdu z autostrady w Weronie Est.

Dokładne informacje dotyczące dojazdu oraz możliwości zaparkowania  na stronie: https://cittadiverona.it/eventi/scheda6565/feste/festa-dei-popoli-a-villa-buri–san-michele-extra.html  oraz na https://www.villaburi.it/

Polskę będzie reprezentować Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego “Polska Ludoteka Rodzinna” prowadzące na co dzień polonijne przedszkole oraz Polonijną Szkołę Podstawową w Veneto. Dla dzieci zostały przygotowane laboratoria plastyczne i literackie dotyczące polskich legend, natomiast rodzice znajdą stoisko z polskimi smakołykami oraz materiały promocyjne o Polsce.

Serdecznie zapraszamy!

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 + = 83